piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

aplikacja na rower
Sport

Aplikacja na rower i inne rozwiązania wspierające aktywność fizyczną

Sport to zdrowie. Wie o tym każdy i chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że codzienna aktywność fizyczna, nawet w niewielkim wymiarze, może poprawić formę. Lepsza kondycja fizyczna to często również lepsze samopoczucie psychiczne. Nowoczesne rozwiązania, jakimi są różne aplikacje na telefon, które wspierają regularność treningów i pozwalają monitorować wyniki i osiągnięcia, motywują do częstszego ruszania się.

Aplikacja na rower


Jazda na rowerze to jeden z tych sportów, który jest wyjątkowo lubiany przez Polaków. Nic w tym dziwnego. Na rowerze może jeździć każdy, nawet osoba, która nie ma świetnej formy. Rower jest mało forsowny, a jednocześnie jeżdżąc na nim, trenuje się wiele mięśni. Aplikacja na rower to rozwiązanie, dzięki któremu podczas dłuższych lub krótszych wypraw będzie można nie tylko analizować swoje osiągnięcia, między innymi mierzyć trasę przejazdu, ale również poczuć się bezpiecznie i pewnie w nowym terenie. Dzięki aplikacji można szybko zlokalizować pobliskie ścieżki rowerowe, trenując w ten sposób bezpieczną trasę przejazdu. Aplikacja jest również wygodnym i intuicyjnym narzędziem pozwalającym porównywać wyniki osiągane w poprzednich dniach. Jak wybrać dobrą aplikację na rower? Najlepiej zdecydować się na którąś w wersji bezpłatnej, przeanalizować dostępne funkcjonalności. Jeżeli będzie ich zbyt mało, można sięgnąć po którąś z płatnych aplikacji. To dobre rozwiązanie dla osób, które rzeczywiście jeżdżą często i intensywnie, a aplikacja w telefonie pozwala im monitorować osiągnięcia.

Krokomierz – aplikacja


Spacer, marsz, czas spędzony na świeżym powietrzu w ruchu to również sport. Warto o tym pamiętać i nie umniejszać takim treningom w rytmie slow. Dla wielu osób to najlepszy sposób na poprawę kondycji i dawkę sportu każdego dnia. Aby mobilizować się do regularnego wychodzenia z domu i spacerowania po okolicy, warto ściągnąć na telefon aplikację do liczenia kroków. Tak zwany krokomierz to jedna z prostszych aplikacji, która dzięki funkcji GPS w telefonach, pozwala orientacyjnie ocenić, jak wiele kroków zrobiło się w danym dniu. Mówi się, że około 10.000 kroków dziennie to minimum, które trzeba zrobić dla zdrowia i dobrej kondycji. Wbrew pozorom często ten pułap można osiągnąć nawet wtedy, gdy wykonuje się codzienne aktywności, takie jak wyjście z psem na spacer czy po zakupy.

Profesjonalne aplikacje dla sportowców


Na rynku aplikacji istnieje bardzo szeroki wybór. Część z nich dostępna jest za darmo, część w wersji rozszerzonej dostępna jest po uiszczeniu opłaty, która będzie pobierana każdego miesiąca, aż zrezygnuje się z subskrypcji. Ściągnięcie aplikacji na telefon to często impuls do tego, by regularnie się ruszać, popracować nad kondycją, zwiększając w ten sposób zużycie kalorii. Profesjonalne aplikacje dla sportowców to natomiast narzędzia, które wspierają w w czasie treningów realizowanych pod okiem trenera, a także we własnym zakresie. To rozbudowane narzędzia, które zostały opracowane pod okiem profesjonalnych zawodowych sportowców i trenerów.