piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

jak dbac o rozjasnione wlosy
Lifestyle

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Panie, które zdecydowały się na rozjaśnianie swoich włosów, doskonale zdają sobie sprawę, że trzeba o nie odpowiednio zadbać, by efekt utrzymywał się naprawdę długo. Szczególnie brunetki, które nagle postanowiły zostać blondynkami, powinny poświęcić znacznie więcej uwagi swoim włosom. Na co więc należy zwrócić uwagę przy codziennej pielęgnacji włosów? Jakich kosmetyków najlepiej używać? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Rozjaśnione włosy – jak je pielęgnować?

Wiele kobiet pyta fryzjerów: jak dbać o rozjaśnione włosy? Jak się okazuje nie jest to proste zadanie, gdyż każdy włosy są inne i wymagają zupełnie innej pielęgnacji. Przede wszystkim panie, które zdecydowały się na zmianę koloru swoich włosów, od razu po wizycie u fryzjera, powinny udać się do dobrego sklepu z kosmetykami do włosów, by wybrać świetne produkty, które sprawdzą się na co dzień. Szampon do rozjaśnionych włosów, odżywka, maska, olejek na końcówki oraz solidna szczotka to zdecydowanie must have w każdej kobiecej kosmetyczce. Panie nie mogą oszczędzać na tego rodzaju produktach, gdyż to od nich w głównej mierze zależy jak będą prezentowały się włosy po kilku miesiącach.

Jak stosować konkretne produkty i czego należy unikać?

Włosy rozjaśnione mogą być bardzo osłabione. Panie, które zdecydowały się na jasny kolor bardzo szybko zauważają, iż ich włosy ciężko się układają, a końcówki są rozdwojone. Dlatego też odpowiedni dobór kosmetyków i właściwe ich stosowanie jest kluczem do sukcesu. Jak wspomniano powyżej, odpowiednie preparaty do włosów rozjaśnianych są w tym przypadku niezastąpione. Warto także postawić na systematyczne zabiegi pielęgnacyjne, które w znaczny sposób poprawiają kondycję rozjaśnionych włosów, odżywiają je i sprawiają, że są one lśniące i pięknie się układają. Wszelkie spraye, mgiełki, maski i odżywki do włosów są więc niezastąpione. Ponadto, fryzjerzy radzą paniom z rozjaśnionymi włosami, by te unikały prostownicy, lokówki oraz karbownicy. Dlaczego? Częste ich używanie spowodować może, że włosy jeszcze bardziej będą wysuszone i zniszczone. Trzeba wziąć to pod uwagę, gdyż na jasnych włosach znacznie bardziej widać wszystko niż na włosach ciemnych. Dobrym rozwiązaniem przy rozjaśnionych włosach jest także stosowanie zimnego powietrza do ich suszenia. Na koniec, panie powinny zwrócić uwagę na to, iż zabieg rozjaśniania włosów dość często trzeba powtarzać (przynajmniej raz na trzy, cztery miesiące). Dlatego też znalezienie dobrego fryzjera, który wykonywać będzie ten zabieg przy pomocy dobrych środków jest niezwykle ważne.

(jak dbac o rozjasnione wlosy)

biubiu.pl