piastowskakorona.pl

piastowskakorona.pl – blog tematyczny turystyka

jaki szampon na łupież
Lifestyle

Jaki szampon na łupież wybrać?

W obecnych czasach dość wiele osób zmaga się z problemem łupieżu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru oraz dopasowania odpowiednich preparatów.

Składniki szamponów

Podczas wyboru najlepszego dla siebie szamponu na łupież należy zwrócić uwagę przede wszystkim na składniki, które są w nim zawarte. Wśród najczęściej występujących substancji o charakterze przeciwłupieżowym można wyszczególnić następujące:
– siarczek selenu, który ma działanie przeciwgrzybicze,
– ketokonazol, którego główną funkcją jest regulowanie działania gruczołów łojowych w skórze,
– klimbazol, który eliminuje patogeny ze skóry głowy.

Substancje pielęgnujące

W dobrym szamponie przeciwłupieżowym powinny się także znaleźć odpowiednie substancje pielęgnujące, które mogą mieć także roślinną bazę. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Szampon w swoim składzie powinien mieć liczne witaminy oraz minerały, które w pozytywny sposób będą wpływały na stan włosów oraz skóry głowy. Oprócz tego korzystne działanie będą miały także wyciągi roślinne, takie jak wyciąg z pokrzywy lub skrzypu polnego.

Łupież suchy

Wybierając szampon do włosów z łupieżem powinno się zwrócić uwagę także na rodzaj posiadanego łupieżu. W przypadku łupieżu o suchym charakterze najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju preparaty o działaniu grzybobójczym oraz ochronnym. Dzięki złuszczaniu nadmiaru naskórka stan skóry głowy na pewno ulegnie poprawie. Połączenie poszczególnych składników dodatkowo sprawi, że nadmierne wydzielanie łoju na skórze głowy zostanie ograniczone, co ma bardzo duże znaczenie w walce z łupieżem.

Łupież tłusty

Kolejnym rodzajem łupieżu, który może pojawić się na włosach i skórze głowy, jest łupież tłusty. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się preparaty, które w swoim składzie będą miały zarówno substancje o działaniu przeciwgrzybiczym, jak i cytostatycznym oraz keratolitycznym. Dzięki nim skóra będzie mogła się w odpowiedni sposób regenerować, a łupież ulegnie korzystnemu ograniczeniu. Polecane produkty najlepiej zacząć stosować w przypadku pojawienia się pierwszych objawów łupieżu.

Jak wybrać szampon?

„Jaki szampon na łupież?” to pytanie, które zadaje sobie wiele osób z problemem łupieżu. Przede wszystkim należy w odpowiedni sposób dopasować produkt do rodzaju posiadanego łupieżu. Duże znaczenie mają poszczególne składniki, które są zawarte w preparatach. Warto również stosować się do wszystkich zaleceń producenta oraz używać szamponów w sposób regularny. Wtedy na pewno ich działanie będzie się charakteryzowało najwyższym poziomem efektywności.

magazynapetyt.pl