piastowskakorona.pl

piastowskakorona.pl – blog tematyczny turystyka

sposób na przetłuszczające się włosy
Lifestyle

Poznaj naprawdę skuteczny sposób na przetłuszczające się włosy

Choć przetłuszczające się włosy są zwykle opisywane jako problem, z którym muszą się zmagać nastolatki, okazuje się, że bywają one również zmorą dojrzałych kobiet. Przeważnie tendencja włosów do przetłuszczania się jest kojarzona z ich niewłaściwą pielęgnacją. Przyczyn tego zjawiska jest jednak znacznie więcej. Którym z nich możemy najskuteczniej się przeciwstawiać i jaki sposób na przetłuszczające się włosy jest tym, który możemy uznać za najbardziej skuteczny?

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Jak już wspomniano, choć za główną przyczynę przetłuszczających się włosów uważa się ich niewłaściwą pielęgnację, źle dobrane kosmetyki nie są ich jedynym problemem. Coraz częściej zwraca się uwagę również na to, że włosy szybko reagują na problemy hormonalne. To właśnie dlatego przetłuszczające się włosy tak często irytują nie tylko nastolatki, ale również kobiety zbliżające się do klimakterium. Jeśli włosy do tej pory nie miały takiej tendencji, teraz zaś sprawiają wrażenie tłustych i jak gdyby niedomytych, dobrym pomysłem może okazać się zbadanie tarczycy. Często tego rodzaju zmiany są jednym z pierwszych sygnałów świadczących zarówno o jej niedoczynności, jak i nadczynności. Warto pamiętać także o tym, że powód problemów z włosami może być bardziej błahy. Niejednokrotnie okazuje się, że winne jest niestaranne mycie nie tyle samych włosów, ile skóry głowy.

Najskuteczniejsze sposoby na przetłuszczające się włosy

Nietrudno się domyślić, że jednym z pierwszych kroków na drodze ku włosom, które nie przetłuszczają się jest zmiana sosowanych dotychczas kosmetyków. Szczególnie należy unikać tych, w skład których wchodzi alkohol, choć warto pamiętać również o tym, że mogą im szkodzić silikony, proteiny, a nawet olejki. Także same nawyki pielęgnacyjne powinny ulec przeobrażeniu. Czas zrezygnować z gorącej wody i płukać włosy w wodzie letniej, a nawet chłodnej.
Włosy przetłuszczające się muszą być też wzmacniane w odpowiedni sposób, warto więc zainteresować się przede wszystkim ziołowymi płukankami i ich możliwościami. Fryzjerzy rekomendują zwłaszcza te, które bazują na skrzypie polnym, nagietku, szałwii, mięcie oraz rumianku. Dziś w sprzedaży dostępnych jest wiele kosmetyków, które doskonale uporają się z powierzonym im zadaniem, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby przygotowywać je samodzielnie. Zwolennicy domowych sposobów powinni zainteresować się też skutecznymi maseczkami, w tym choćby tą, która powstaje z wykorzystaniem zalanych ciepłym mlekiem drożdży spożywczych. Doskonałe rezultaty przynosi też maseczka z octu jabłkowego oraz wcierka z cytryny.

cincoterra.pl