piastowskakorona.pl

piastowskakorona.pl – blog tematyczny turystyka

fryzury lata 70
Lifestyle

Najlepsze fryzury w stylu lat 70

W latach 70 bardzo popularne były pewne charakterystyczne fryzury. Warto się z nimi zapoznać oraz dowiedzieć nieco więcej na temat sposobów ich komponowania w minionych latach.

Cieniowana fryzura

W latach 70 bardzo popularne były wszelkiego rodzaju fryzury z cieniowanymi włosami. Taka metoda najlepiej sprawdzała się w przypadku długich włosów oraz włosów o średniej długości. Oprócz tego bardzo popularny był tak zwany brushing, który wygładzał końcówki włosów. Dzięki temu ich objętość była większa, co w fantastyczny sposób się prezentowało oraz podkreślało walory kobiecej urody.

Loki

Kolejną popularną fryzurą w latach 70 z całą pewnością były loki w różnych wariantach. Kobiety bardzo często wykonywały trwałą ondulację, aby mieć możliwość utrzymywania efektu loków przez dłuższy czas. Dodatkowo z loków można było stworzyć bardzo wiele upięć, które dodawały każdej kobiecie niepowtarzalnego charakteru. W obecnych czasach loki także cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wybieraną fryzurą na różne specjalne okazje.

Prostowane włosy

Popularne fryzury lata 70 to także włosy prostowane. W tym przypadku im dłuższe włosy, tym lepiej, ponieważ na długich włosach efekty prostowania były bardziej widoczne niż na krótkich. Proste włosy łączyły się także ze stylem hippisowskim, a także wykorzystywaniem dość zróżnicowanych ozdób na włosach. Wśród nich można wymienić na przykład atrakcyjne w odbiorze opaski, przepasające włosy. W obecnych czasach fryzura z prostymi włosami również jest dość chętnie wybierana przez kobiety w różnym wieku, ponieważ charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności.

Klasyczna fryzura

Podczas komponowania fryzur w latach 70 bardzo dużą popularnością cieszyły się także włosy farbowane w klasycznych wariantach. Wśród najczęściej wybieranych kolorów włosów w tym przypadku można wyróżnić platynowy blond, który z całą pewnością wyróżniał się z tłumu. Włosy były farbowane niezależnie od ich długości. Zmiana koloru doskonale się prezentowała zarówno na krótkich, jak i długich włosach.

Zwiększona objętość

W latach 70 bardzo popularne były także fryzury ze zwiększoną objętością włosów, co często było wykorzystywane przez kobiety. W celu uzyskania fryzury o większej objętości należało w odpowiedni sposób zadbać o skręt włosów. Im był on większy, tym lepiej, ponieważ fryzura korzystniej się prezentowała. Aktualnie włosy o zwiększonej objętości również są chętnie wybieraną fryzurą, dlatego warto się zastanowić nad stylizacjami z ich uwzględnieniem.

Przeczytaj więcej na spadental.pl