piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

fryzury lata 70
Lifestyle

Najlepsze fryzury w stylu lat 70

Lata 70 to dekada, która przyniosła nam nie tylko rewolucję muzyczną i kulturową, ale także niezapomniane trendy w świecie fryzur. Dziś, styl ten powraca z impetem, inspirując zarówno znawców mody, jak i entuzjastów, którzy szukają świeżych pomysłów na zmianę wizerunku. Jeśli zastanawiasz się, jakie fryzury z tego okresu mogą być dla Ciebie idealne, to trafiłeś we właściwe miejsce.

W tym artykule znajdziesz fryzury:

  • Klasyczne
  • Z lokami
  • Proste
  • Z koloryzacją
  • Ze zwiększoną objętością

Cieniowana fryzura

W latach 70 bardzo popularne były wszelkiego rodzaju fryzury z cieniowanymi włosami. Taka metoda najlepiej sprawdzała się w przypadku długich włosów oraz włosów o średniej długości. Oprócz tego bardzo popularny był tak zwany brushing, który wygładzał końcówki włosów. Dzięki temu ich objętość była większa, co w fantastyczny sposób się prezentowało oraz podkreślało walory kobiecej urody.

Loki

Kolejną popularną fryzurą w latach 70 z całą pewnością były loki w różnych wariantach. Kobiety bardzo często wykonywały trwałą ondulację, aby mieć możliwość utrzymywania efektu loków przez dłuższy czas. Dodatkowo z loków można było stworzyć bardzo wiele upięć, które dodawały każdej kobiecie niepowtarzalnego charakteru. W obecnych czasach loki także cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wybieraną fryzurą na różne specjalne okazje.

Prostowane włosy

Popularne fryzury lata 70 to także włosy prostowane. W tym przypadku im dłuższe włosy, tym lepiej, ponieważ na długich włosach efekty prostowania były bardziej widoczne niż na krótkich. Proste włosy łączyły się ze stylem hippisowskim i wykorzystywaniem dość zróżnicowanych ozdób na włosach. Wśród nich można wymienić na przykład atrakcyjne w odbiorze opaski, przepasające włosy. W obecnych czasach fryzura z prostymi włosami również jest dość chętnie wybierana przez kobiety w różnym wieku, ponieważ charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności.

Klasyczna fryzura

Podczas komponowania fryzur w latach 70 bardzo dużą popularnością cieszyły się także włosy farbowane w klasycznych wariantach. Wśród najczęściej wybieranych kolorów włosów w tym przypadku można wyróżnić platynowy blond, który z całą pewnością wyróżniał się z tłumu. Włosy były farbowane niezależnie od ich długości. Zmiana koloru doskonale się prezentowała zarówno na krótkich, jak i długich włosach.

Zwiększona objętość

W latach 70 bardzo popularne były także fryzury ze zwiększoną objętością włosów, co często było wykorzystywane przez kobiety. W celu uzyskania fryzury o większej objętości należało w odpowiedni sposób zadbać o skręt włosów. Im był on większy, tym lepiej, ponieważ fryzura korzystniej się prezentowała. Aktualnie włosy o zwiększonej objętości również są chętnie wybieraną fryzurą, dlatego warto się zastanowić nad stylizacjami z ich uwzględnieniem.

Podsumowanie

Fryzury z lat 70. to nie tylko ikony stylu, ale także inspirujące źródło pomysłów dla osób poszukujących świeżych i oryginalnych looków. Niezależnie od tego, czy kochasz retro styl, czy też szukasz czegoś zupełnie nowego, warto dać się ponieść magii lat 70. i odkryć swoją własną wersję tego okresu w historii mody.