piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

wyszukiwanie tanich lotów
Turystyka

Wyszukiwanie tanich lotów – na co warto zwrócić uwagę?

Choć, w powszechnej opinii transport lotniczy wydaje się być dość drogi, to w rzeczywistości wyszukiwanie tanich lotów nie jest skomplikowane. Wówczas podróż lotnicza jest nie tylko szybka, wygodna ale również niedroga.

Wyszukiwanie tanich lotów

W poszukiwaniu tanich lotów ważne jest tak zwane dywersyfikowanie źródeł informacji. Oznacza to zatem konieczność zapoznania się między innymi z ofertą tanich linii lotniczych, działaniem dostępnych na rynku wyszukiwarek lotniczych oraz przestrzeganiem kilku zasad.

Wyszukiwanie tanich lotów poprzez tanie linie lotnicze

W przypadku tanich linii lotniczych możliwość zmniejszenia kosztów wynika z wielu istotnych ograniczeń, w tym na przykład braku możliwości darmowego bagażu nadawanego, dopłaty do bagażu podręcznego, nietypowe godziny lotu oraz niszowe lotniska, a także brak rękawów na lotniskach, mało miejsca podczas lotu co obniża komfort podróży oraz możliwe opóźnienia. W przypadku tanich linii lotniczych warto zwrócić uwagę na wszystkie ukryte koszty, ponieważ w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że cena podróży będzie zbliżona, a nawet przewyższy lot regularny. Wśród tanich przewoźników wymienić należy choćby: Ryainair, Wizz Air, EasyJet, Norwegian, AirBerlin czy EuroWings. Podczas korzystania z usług tanich przewoźników warto również zwracać uwagę na koszt transportu z lotniska oraz skomunikowanie lotniska z miastem docelowym.

Wyszukiwanie tanich lotów z pomocą wyszukiwarki

Wyszukiwarki tanich lotów są wygodnym narzędziem, które umożliwia ustalenie nie tylko samej trasy podróży, ale również znalezienie lotów łączonych, lotów z przesiadkami oraz określanie preferowanych godzin odlotu lub przylotu. Niestety wyszukiwarki tanich lotów mają również swoje ograniczenia. Wynikają one zazwyczaj przede wszystkim z tego, że prezentują one gównie dane ukazujące trend, a nie same loty. Informacje w nich zawarte dość często opierają się na danych historycznych, a nie ma bieżącej ofercie przewoźników. W tego typu wyszukiwarkach na próżno zatem szukać atrakcyjnej i krótkotrwałej oferty przewoźnika. Ponadto, ceny sugerowane przez wyszukiwarkę ceny mogą różnić się od rzeczywistych. Dane w wyszukiwarkach nie podlegają zbyt częstej aktualizacji, dlatego uzyskiwane z nich dane warto weryfikować z informacjami podawanymi przez przewoźnika. Jednak pomimo tych mankamentów, wyszukiwanie tanich lotów z użyciem wyszukiwarki daje możliwość stworzenia swoistego schematu podróży, a ponadto korzystanie w wyszukiwarek umożliwia szybkie przekierowanie na stronę wybranego przewoźnika.

Wyszukiwanie tanich lotów – ważne zasady

Wyszukiwanie tanich lotów związane jest z koniecznością przestrzegania kilku zasad. Wśród nich wymienić należy między innymi: wybieranie zazwyczaj tańszych lotów w połowie tygodnia i zdecydowane unikanie lotów w weekendy, poszukiwanie lotów z dużym wyprzedzeniem, w tym nawet kilkumiesięcznym, duża elastyczność w zakresie wybieranych dat planowanego lotu. W tym przypadku, nawet niewielkie przesuniecie dnia wylotu może w dużym stopniu wpłynąć na cenę biletu. Ponadto, poszukując tanich lotów warto omijać wysoki sezon, który zawsze związany jest w wysokimi cenami oraz okres przedświąteczny czy długie weekendy. Podczas poszukiwań warto również łączyć ofert kilku przewoźników, wybierać mniej popularne lotniska oraz śledzić promocje pojawiające się na stronach linii lotniczych.