piastowskakorona.pl

piastowskakorona.pl – blog tematyczny turystyka

wyszukiwanie tanich lotów
Turystyka

Wyszukiwanie tanich lotów – na co warto zwrócić uwagę?

Choć, w powszechnej opinii transport lotniczy wydaje się być dość drogi, to w rzeczywistości wyszukiwanie tanich lotów nie jest skomplikowane. Wówczas podróż lotnicza jest nie tylko szybka, wygodna ale również niedroga.

Wyszukiwanie tanich lotów

W poszukiwaniu tanich lotów ważne jest tak zwane dywersyfikowanie źródeł informacji. Oznacza to zatem konieczność zapoznania się między innymi z ofertą tanich linii lotniczych, działaniem dostępnych na rynku wyszukiwarek lotniczych oraz przestrzeganiem kilku zasad.

Wyszukiwanie tanich lotów poprzez tanie linie lotnicze

W przypadku tanich linii lotniczych możliwość zmniejszenia kosztów wynika z wielu istotnych ograniczeń, w tym na przykład braku możliwości darmowego bagażu nadawanego, dopłaty do bagażu podręcznego, nietypowe godziny lotu oraz niszowe lotniska, a także brak rękawów na lotniskach, mało miejsca podczas lotu co obniża komfort podróży oraz możliwe opóźnienia. W przypadku tanich linii lotniczych warto zwrócić uwagę na wszystkie ukryte koszty, ponieważ w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że cena podróży będzie zbliżona, a nawet przewyższy lot regularny. Wśród tanich przewoźników wymienić należy choćby: Ryainair, Wizz Air, EasyJet, Norwegian, AirBerlin czy EuroWings. Podczas korzystania z usług tanich przewoźników warto również zwracać uwagę na koszt transportu z lotniska oraz skomunikowanie lotniska z miastem docelowym.

Wyszukiwanie tanich lotów z pomocą wyszukiwarki

Wyszukiwarki tanich lotów są wygodnym narzędziem, które umożliwia ustalenie nie tylko samej trasy podróży, ale również znalezienie lotów łączonych, lotów z przesiadkami oraz określanie preferowanych godzin odlotu lub przylotu. Niestety wyszukiwarki tanich lotów mają również swoje ograniczenia. Wynikają one zazwyczaj przede wszystkim z tego, że prezentują one gównie dane ukazujące trend, a nie same loty. Informacje w nich zawarte dość często opierają się na danych historycznych, a nie ma bieżącej ofercie przewoźników. W tego typu wyszukiwarkach na próżno zatem szukać atrakcyjnej i krótkotrwałej oferty przewoźnika. Ponadto, ceny sugerowane przez wyszukiwarkę ceny mogą różnić się od rzeczywistych. Dane w wyszukiwarkach nie podlegają zbyt częstej aktualizacji, dlatego uzyskiwane z nich dane warto weryfikować z informacjami podawanymi przez przewoźnika. Jednak pomimo tych mankamentów, wyszukiwanie tanich lotów z użyciem wyszukiwarki daje możliwość stworzenia swoistego schematu podróży, a ponadto korzystanie w wyszukiwarek umożliwia szybkie przekierowanie na stronę wybranego przewoźnika.

Wyszukiwanie tanich lotów – ważne zasady

Wyszukiwanie tanich lotów związane jest z koniecznością przestrzegania kilku zasad. Wśród nich wymienić należy między innymi: wybieranie zazwyczaj tańszych lotów w połowie tygodnia i zdecydowane unikanie lotów w weekendy, poszukiwanie lotów z dużym wyprzedzeniem, w tym nawet kilkumiesięcznym, duża elastyczność w zakresie wybieranych dat planowanego lotu. W tym przypadku, nawet niewielkie przesuniecie dnia wylotu może w dużym stopniu wpłynąć na cenę biletu. Ponadto, poszukując tanich lotów warto omijać wysoki sezon, który zawsze związany jest w wysokimi cenami oraz okres przedświąteczny czy długie weekendy. Podczas poszukiwań warto również łączyć ofert kilku przewoźników, wybierać mniej popularne lotniska oraz śledzić promocje pojawiające się na stronach linii lotniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.