piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

jak spakować walizkę
Turystyka

Jak spakować walizkę na wymarzone wakacje?

Urlop to zdecydowanie najprzyjemniejsza część całego roku. Nawet tydzień spędzony poza miejscem pracy ma zbawienny wpływ na samopoczucie człowieka i pozwala zregenerować siły, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Najlepszym pomysłem na spędzenie czasu wolnego od obowiązków służbowych jest opuszczenie swojego codziennego środowiska i wybranie się, choćby w niedaleką podróż.

Jak spakować walizkę na wakacje?

Ta z pozoru prozaiczna czynność, wbrew pozorom potrafi przysporzyć problemów i niepotrzebnie zakłócić atmosferę sielanki, związanej ze zbliżającym się wyjazdem. By tego uniknąć, jeszcze przed przystąpieniem do pakowania, dobrze jest przygotować sobie check listę i po naszykowaniu kolejnych rzeczy, sukcesywnie je skreślać. Wcześniej warto także zakupić kosmetyki w mniejszych pojemnościach, by nie zabierać ze sobą na tygodniowy wyjazd półrocznych zapasów szamponu, czy żelu pod prysznic. Zastanawiając się jak spakować walizkę, by zmieścić w niej wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, można skorzystać z porad bardziej wprawnych podróżników, dostępnych na przykład w serwisie YouTube. Pomysły takie, jak rolowanie ubrań, chowanie skarpetek w butach, czy korzystanie z worków próżniowych, faktycznie pozwalają oszczędzić sporo miejsca w bagażu. Jeśli podróżujemy własnym środkiem transportu możemy pozwolić sobie na większą swobodę w pakowaniu walizki, natomiast korzystając z usług przewoźników, musimy stosować się do regulaminu.

Jak spakować walizkę do samolotu?

Podniebne środki transportu rokrocznie zyskują rzesze nowych zwolenników. Wszakże dzięki samolotom w krótkim czasie możemy znaleźć się na jednej z rajskich plaż, albo pośród imponującej architektury nieznanego dotąd miasta. Jednak decydując się na ten środek transportu należy pamiętać, że na jego pokładzie obowiązują wzmożone zasady bezpieczeństwa, w związku z czym, jako pasażerowie jesteśmy zobligowani odpowiednio przygotować nasz bagaż podręczny do podróży. Zatem jak spakować walizkę do samolotu? Przede wszystkim należy pamiętać, że bezwzględnie zabrania się wnoszenia na pokład ostrych narzędzi, a nawet szklanych opakowań. Wszystkie kosmetyki płynne muszą przed podróżą zostać przelane w mniejsze buteleczki o pojemności maksymalnie 100 mililitrów, a każdy pasażer może zabrać ze sobą jedynie 10 takich opakowań. Poza tymi uniwersalnymi zasadami, przewoźnicy wprowadzają także własne, różne dla każdej linii reguły, zatem przed planowanym wylotem należy sprawdzić regulamin podróży i kwestie dotyczące wielkości, wagi oraz zawartości walizki.

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na wakacje własnym samochodem, czy samolotem czarterowym, pakując walizkę musimy wykazać się nie lada zdolnościami logistycznymi. Wszakże niewielki bagaż ma pomieścić masę niezbędnych podczas wyjazdu rzeczy. Warto zatem poświęcić pakowaniu walizki czas i robić to w pełnym skupieniu. Nie zapominajmy także o zostawieniu choć odrobiny miejsca na drobne pamiątki, które z pewnością chętnie przywieziemy z wymarzonych destynacji.