piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

co spakować nad morze
Zakupy

Co spakować nad morze? – poradnik

Wakacyjny wyjazd nad morze jest szansą na zregenerowanie sił oraz tak zwane naładowanie baterii. Aby jednak wyjazd ten był udany warto się do niego odpowiednio przygotować i zawczasu stworzyć listę dotycząca tego: co spakować nad morze?

Co spakować nad morze? – dlaczego warto przygotować listę potrzebnych rzeczy

Wcześniejsze przygotowanie listy potrzebnych przedmiotów pozwoli rozkoszować się wspólnie spędzonym czasem oraz pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu przed wyjazdem, w tym nerwowego przeglądania szaf tuż przed wyjściem z domu. Oczywiście, pewnie przedmioty można zakupić w miejscu docelowym, choć mogą być trudniej dostępne z racji dużego zainteresowania oraz droższe. Ponadto, w przypadku wyjazdu zagranicznego konieczna jest obca waluta, więc warto ją wcześniej wymienić po korzystnym kursie.

Co spakować nad morze? – dokumenty

Podczas każdego wyjazdu, niezależnie od tego czy obierana jest destynacja w kraju czy za granicą najważniejszym puntem na liście dotyczącej tego, co spakować nad morze są dokumenty. W zależności od miejsca pobytu może to być zatem paszport, wiza lub dowód osobisty. Ponadto, wśród innych niezbędnych przymiotów należy wymienić bilety transportu publicznego, potwierdzenie rezerwacji noclegów oraz prawo jazdy. Nie można zapominać również o dokumentach, które mają związek ze zdrowiem, w tym: karcie ubezpieczenia zdrowotnego, książeczce zdrowia dziecka oraz zaświadczeniach o ewentualnych chorobach przewlekłych i przyjmowanych lekach. Kobiety w ciąży muszą pamiętać o kacie ciąży. Wśród niezbędnych rzeczy na wyjazd należy wymienić również te, które związane są z płatnościami, w tym: kartę płatniczą, gotówkę w obcej walucie oraz portfel.

Co spakować nad morze? – odzież oraz akcesoria

Wyjazd nad morze zazwyczaj odbywa się w lecie, nie można jednak zapominać o tym, że pogoda nad morzem bywa kapryśna. W związku z tym dobrze aby na liście rzeczy do spakowania znalazły się również nieco cieplejsze ubrania, które uchronią przed wiatrem i chłodem. W walizce powinny się zatem znaleźć ubrania na ciepłe dni, bielizna, stój kąpielowy, piżama, obuwie sportowe i bardziej wyjściowe, a także odzież na chodne dni, w tym kurtka przeciwdeszczowa. Nie można również zapominać o klapkach pod prysznic, kapeluszu lub czapce z daszkiem, torebce, plecaku, parasolu, okularach przeciwsłonecznych, okularach oraz ręczniku.

Co spakować nad morze? – kosmetyki

Każda wakacyjna kosmetyczka powinna zawierać grzebień lub szczotkę do włosów, dezodorant lub antyperspirant, wilgotne chusteczki odświeżające, kosmetyki do makijażu i demakijażu, krem do twarzy i balsam do ciała, perfumy oraz pastę, szczoteczkę i płyn do płukania zębów. Ponadto, na wyjazd należy zabrać suszarkę do włosów lub prostownicę, a w przypadku mężczyzn produkty do golenia. Kobiety nie mogą zapomnieć do produktach higienicznych, w tym podpaskach lub tamponach, a w przypadku podróży z dziećmi również o pieluszkach, podkładach higienicznych oraz kosmetykach dla dzieci.

Co spakować nad morze? – rekreacja

W zależności od ulubionej formy spędzania wolego czasu w wakacyjnej walizce powinna znaleźć się książka, gazeta, długopis i notatnik, zabawki plażowe oraz parawan. Nie można również zapominać o telefonie, słuchawkach oraz ładowarce.

Co spakować nad morze? – apteczka

Wyjazdowa apteczka powinna zawierać: plastry, środki przeciwbólowe, na biegunkę oraz oparzenia, a także przyjmowane suplementy oraz leki.