piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

nocleg w górach
Turystyka

Nocleg w górach – subiektywny ranking polecanych miejscowości

Góry są doskonałym miejscem na wypoczynek w ciągu całego roku. Wiosną można podziwiać budzącą się do życia przyrodę, latem do późna spacerować górskim szlakami, jesienią doceniać niesamowitą paletę barw roślin, natomiast zimą – korzystać z uroków tras narciarskich.

Nocleg w górach

Jak wspomniano powyżej, góry są bardzo chętnie wybieraną destynacją. Ich popularność wynika przede wszystkim z możliwości korzystania ze zróżnicowanych form aktywności ruchowej, wspaniałych widoków oraz gościnności mieszkańców. Doskonała baza noclegowa sprawia, że nocleg w górach może spełnić te najbardziej podstawowe oczekiwania, jak i te bardzo wymagające. W tym przypadku głównym kryterium jest cena. Ponadto, turyści chętnie korzystają ze sprawdzonych lokalizacji. W tym przypadku zdecydowany prym wiedzie Zakopane.

Nocleg w górach – Zakopane

Zakopane czyli stolica polskich gór zachwyca malowniczymi widokami oraz licznymi atrakcjami turystycznymi. Miejscowość oferuje bowiem nie tylko bogatą bazę noclegową dostępną na każdą kieszeń, ale również liczne lokale gastronomiczne oraz sklepy. Ponadto, goście zmęczeni nadmiernym zgiełkiem, w tym panującym przede wszystkim na Krupówkach mogą udać się na spacer pobliskimi szlakami górskimi. Mogą oni również podziwiać Wielką Krokiew czy wjechać kolejką prowadzącą na Gubałówkę.

Nocleg w górach – Karpacz

Karpacz czyli stolica Karkonoszy to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Kurort znajduje się u podnóża Śnieżki i zdecydowanie wyróżnia się doskonałą bazą narciarską. Ponadto, poza atrakcjami sportowymi Karpacz stwarza również okazję do obejrzenia wielu ciekawych miejsc, w tym przede wszystkim Świątyni Wang. Co istotne, w okolicy tego unikalnego kościoła również znajdują się miejsca noclegowe, które z pewnością przypadną do gustu turystom planującym zdobycie szczytu Śnieżki.

Nocleg w górach – Szczawnica

Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa, która położona jest w Pieninach. Na wysokie walory turystyczne tego miejsca z pewnością wpływa sąsiedztwo Pienińskiego Parku Narodowego oraz możliwość spływu przełomem Dunajca. Ponadto, wybierając nocleg w Szczawnicy warto zobaczyć choćby rezerwat Białej Wody czy Park Zdrojowy oraz przespacerować się bulwarami nad Grajcarkiem.

Nocleg w górach – Krynica-Zdrój

Krynicą Górską, która położona jest w Beskidach zachwyca drewnianą architekturą, zabytkami oraz swoimi walorami uzdrowiskowymi. Oferuje ona szeroką bazę dostępnych zabiegów SPA, pobytów sanatoryjnych oraz znanych nie tylko w tym regionie pijalni wód mineralnych.

Nocleg w górach – Szklarska Poręba

Malowniczo położona w Karkonoszach Szklarska Poręba wyróżnia się przede wszystkim dobrą bazą noclegową oraz narciarską. Jest ona zatem chętnie wybierana na nocleg w górach zarówno przez miłośników narciarstwa, pieszych wędrówek, jak i jazdy na rowerze.

Nocleg w górach – Wisła

Wisła położona jest w Beskidzie Śląskim i nieodzownie kojarzy się z osobą Adama Małysza. Będąc w Wiśle należy zatem zobaczyć skocznię nazwaną imieniem znanego sportowca, jak również podziwiać okoliczne krajobrazy, w tym między innymi liczne szlaki górskie, Jezioro Czerniańskie, a także niezwykłe wodospady i spiętrzenia wody.