piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

Turystyka

Co zobaczyć na Śląsku z dzieckiem?

Z roku na rok Śląsk cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Jest to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny. Śląsk obfituje w atrakcje, które zaciekawią nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wakacyjnych wojaży?

Jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić na Śląsku?

Lato to idealny moment, by poznawać urokliwe zakątki naszego kraju. Śląsk jest miejscem, które również ma wiele do zaproponowania turystom.

Odwiedzając Śląsk z dzieckiem, koniecznie trzeba zatrzymać się nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Jest to miejsce, w którym rodzice mogą pozwolić sobie na odrobinę lenistwa, a dzieci będą miały wiele zajęć.

Nad jeziorem jest piękne, drewniane molo, z którego można podziwiać wody jeziora. Warto również z maluchami iść na pobliski plac zabaw czy pojeździć na rowerze, hulajnodze lub rolkach wygodnymi ścieżkami. Rodziny, które chcąc spędzić czas na wodzie, mogą wynająć kajak, łódkę lub rower wodny. Dla tych, którzy chcąc ponurkować jest klub nurkowy. Trzeba jednak pamiętać, że jest to atrakcja wyłącznie dla starszych dzieci.

Poznając atrakcje Śląsk z dziećmi, nie można pominąć Parku Gródek, który nazywany jest „Polskimi Malediwami”. Bajkowa sceneria parku w Jaworznie zachwyci maluchy, jak i starsze dzieci. Jest to idealne miejsce na letni piknik. Na jeziorze znajdują się pomosty, małe domki, a woda zachwyca unikalnym kolorem.

Tychy Paprocany to kolejna atrakcja Śląska, którą warto zobaczyć z całą rodziną. Park linowy, plac zabaw, ścieżki rowerowe, rolkowe, kawiarnie, drewniany mostek nad wodą czy ścieżki spacerowe na jeziorze tworzą kompleks wypoczynkowy, w którym można w interesujący sposób spędzić cały dzień.

Zwiedzając Śląsk z dzieckiem, warto również zawitać do Mikołowa, gdzie znajduje się Ogród Botaniczny. Na Sośniej Górze powstało Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej, w którym dzieci usłyszą wiele ciekawostek ze świata przyrody. Na koniec wycieczki maluchy mogą pobawić się na placu zabaw czy na tyrolce, która dostarczy im wiele wrażeń.

Warto również wdrapać się na 14-metrową wieżę widokową, z której można podziwiać Górny Śląsk i Beskidy.

Jak wygodnie podróżować z małymi dziećmi?

Podróżowanie z małymi dziećmi może okazać się nie lada wyzwaniem. Koniecznie trzeba zadbać, by dzieci nie nudziły się w czasie jazdy. Sprawdzą się tutaj książeczki do kolorowania oraz układanki, najlepiej magnetyczne, by dziecko nie pogubiło elementów. Warto również w podróż zabrać bajki na audiobookach, które na dłuższy czas zainteresują naszego malucha.

Dobrym pomysłem na udane podróżowanie jest również wynajem autokaru Będzin. Ten sposób podróżowania sprawdza się również, gdy wyruszamy na wakacje w większej grupie. Podróżowanie kilkoma samochodami może okazać się kłopotliwe. Pilnowanie się na drodze nie jest łatwe. Wynajem większego busa pozwoli całej grupie spędzić czas razem.

Warto również zastanowić się nad wynajmem autokaru Będzin z kierowcą, który zna świetnie okolice i bez problemu dowiezie turystów na wyznaczone miejsce. Jest to sposób na wygodne i bezpieczne podróżowanie.