piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

nocleg nad morzem
Podróże

Nocleg nad morzem i jego rodzaje

Nadmorskie miasta są chyba najczęstszym miejscem wycieczek w Polsce, zwłaszcza w lato, kiedy większość osób marzy o wypoczynku nad Bałtykiem. Jednak nie każdy ma rodzinę lub chociażby znajomych, którzy mogliby go przenocować podczas takiej wycieczki, a jednodniowy wyjazd zwykle ani nie jest satysfakcjonujący, ani też się nie opłaca. W takich warunkach dobrze jest wiedzieć jakiego rodzaju nocleg nad morzem można wynająć, tak aby móc zaplanować dokładnie swoją wycieczkę. Poniżej przedstawiamy możliwe opcje.

Klasyczny nocleg w hotelu

Tym, co najczęściej kojarzy się z noclegiem dla turystów, są hotele, zwłaszcza że w filmach i serialach telewizyjnych to raczej z nich korzystają fikcyjni bohaterowie. Hotele zwykle zapewniają klientom nie tylko pokoje i apartamenty, ale również wyżywienie oraz całą gamę hotelowych usług, które mają umilić pobyt w ośrodku. Szczególnie dotyczy to hotelów nad morzem, ponieważ ogromna liczba turystów i konkurencji sprawia, że rywalizacja między lokalnymi hotelami jest szczególnie zażarta.

Motele, czyli hotele dla kierowców

Jedną z odmian hoteli są motele, czyli przydrożne hotele z prywatnymi parkingami. Nie różnią się one zbytnio od hoteli, zwłaszcza że również zapewniają szereg usług dla odwiedzających, ale taka opcja jest po prostu wygodniejsza dla każdego turysty z samochodem. Oczywiście jeżeli oferta danego motelu bardziej do kogoś przemawia niż lokalne hotele, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić w nim noc nawet bez własnego auta na parkingu motelowym.

Hostele – doskonały sposób na zaoszczędzenie

Wycieczka nad morze zwykle jest dosyć kosztowna, więc niedziwne jest to, że sporo osób chce zaoszczędzić przynajmniej na noclegu. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest wynajem pokoju w hostelu nad morzem. Hostele zwykle są dużo tańsze, zwłaszcza jeśli decyduje się na wynajem pokoju wieloosobowego. Oznacza to jednak niższy standard usług, brak zapewnionego wyżywienia, a często też na przykład dzieloną łazienkę. Mimo to nadmorskie hostele nie są takie złe, a najlepsze z nich dorównują przeciętnym hotelom i motelom.

Wymagające, ale tanie schroniska młodzieżowe

Innym sposobem na zaoszczędzenie paru groszy jest wybór schroniska młodzieżowego. Jak nazwa wskazuje, są one przeznaczone głównie dla uczniów i studentów, więc trudno wybrać tam się bez odpowiedniej legitymacji. Niemniej na schronisku można naprawdę sporo zaoszczędzić, a standard takich schronisk jest naprawdę przystępny. Niestety jedną z wad takiego rozwiązania jest to, że regulaminy przebywania w nadmorskich schroniskach młodzieżowych są zwykle dosyć wymagające.

Pełna wolność na wynajętym kempingu

Ostatnim rodzajem noclegu nad morzem są kempingi, czyli strzeżone obszary przeznaczone do nocowania w pojeździe mieszkalnym lub pod namiotem. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się pełną swobodą, a niekiedy również romantycznym widokiem gwiazd połączonym z nadmorską bryzą. Osoba wynajmująca kemping niekoniecznie musi posiadać swój namiot lub kamper, ponieważ większość firm oferuje klientom wypożyczenie jednej z tych dwóch opcji.