piastowskakorona.pl

blog tematyczny turystyka

nocleg przy plaży
Podróże

Ciekawe propozycje na nocleg przy plaży

Pobyt nad morzem to spełnienie marzeń dla wielu turystów. Choć dla wielu z nich jest on nierozerwalnie związany z kąpielą w morskich falach oraz wygrzewaniem się w promieniach słonecznych na leżaku osłoniętym za parawanem, nie tylko lato jest idealną porą na morze. Otóż, każdy turysta powinien choć raz zobaczyć puszysty śnieg leżący na plaży. Wrażenia wówczas są niezapomniane.

Nocleg przy plaży

Pomysłów na wakacyjny wyjazd nad morze jest bez liku. Nocleg przy plaży może być zatem wybierany w niewielkiej i bardzo klimatycznej miejscowości, jak również w tętniącym życiem mieście. W tym przypadku wybór danej destynacji zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji turysty oraz zasobności jego portfela.

Nocleg przy plaży w dużym mieście

Nocleg przy plaży w dużej miejscowości z jednej strony kojarzy się ze zgiełkiem oraz tłumem turystów, z drugiej jednak zapewnia moc atrakcji również w czasie niepogody. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, dla których poza dobrą bazą noclegową liczy się również dostępność punktów gastronomicznych, basenu, kina czy zoo. Zdecydowany prym w ramach tego typu lokalizacji wiedzie Trójmiasto. Składa się ono bowiem z trzech zróżnicowanych miast w tym: zabytkowego Gdańska, prężnie rozwijającej się Gdyni oraz artystycznego Sopotu.

Nocleg przy plaży w ośrodku kulturalnym

Miejscowością, która chętnie wybraniana jest przez wczasowiczów są Międzyzdroje. Uzdrowisko znane jest przede wszystkim z niezwykłej architektury, w tym zabytkowych willi, parków oraz pensjonatów. Ponadto, latem odbywa się tam Europejski Festiwal Gwiazd, który stwarza możliwość spotkania znanej gwiazdy kina lub reżysera oraz obejrzenia ciekawego filmu lub spektaklu.

Nocleg przy plaży w uzdrowisku

Kołobrzeg to popularna miejscowość, która położona jest na Pomorzu Zachodnim. Posiada on swój unikalny klimat, który tworzą rynek oraz nadmorskie bulwary. Miasto zazwyczaj tętni życiem i jest chętnie odwiedzane zarówno przez miłośników sportów wodnych, jak i spacerów brzegiem plaży.

Nocleg przy plaży na wyspie

Świnoujście to popularna miejscowość, która położona jest na Pomorzu Zachodnim. Co ciekawe, jest ona położona na trzech większych wysypach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz kilkudziesięciu mniejszych. Świnoujście posiada duży port morski, muszlę koncertową, latarnię morską, promenadę oraz niezwykły klimat przyjazny wczasowiczom.

Nocleg przy plaży na wydmach

Łeba położona jest w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego. Jej znakiem rozpoznawczym są piaszczyste plaże oraz ruchome wydmy.

Nocleg przy plaży na półwyspie

Hel od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystycznych lokalizacji, którzy nie zrażają się nawet problemami komunikacyjnym na półwyspie. Wynikają one przede wszystkim z dużej liczby turystów oraz szczególnego ukształtowania terenu. W zamian za te drobne mankamenty osoby przybywające w te rejony mogą podziwiać kulturę kaszubską, która przenika się z militarnymi zabytkami, muzeami, latarnią morską oraz nowoczesnym portem jachtowym.