„Dagome iudex”- pierwsza gra karciana o historii Polski
Dodane przez admin dnia Maj 24 2015 12:00:00
Już 25 maja odbędzie się internetowa premiera gry karcianej „Dagome iudex” - w tym dniu przypada historyczna data śmierci Mieszka I. Jest to pierwsza gra karciana o historii początków naszego Państwa. Talia składa się z 122 kart, wśród nich znalazły się m.in. piastowskie grody, postaci historyczne oraz cenne artefakty.
Treść rozszerzona
Tym co wyróżnia karty to 100 proc. produkcja w Polsce, a dokładnie w Wielkopolsce. Grywalność gry „Dagome iudex” w fazie projektowej testował gnieźnieński Klub Fantastyki Fantasmagoria.

Gra posiada przede wszystkim walor edukacyjny - w toku rozgrywki gracze poznają osoby i miejsca związane z początkami naszego państwa sama zaś rozgrywka zbliżona jest do zasad kanasty. Niebawem wystartuje strona internetowa projektu pod adresem dagomeiudex.pl. Seria kart nie wyczerpuje wszystkich miejsc i postaci związanych z historycznymi początkami naszego państwa, jest jednak znakomitym pakietem startowym do dalszych poszukiwań historii naszych przodków.


Prezentacja kart w Pierwszej Stolicy odbędzie się w niedzielę, 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie od godziny 11.00 do 14.00 podczas Prezydenckiego Dnia Dziecka.

Pomysłodawcami oraz projektantami serii są Bartosz Borowiak oraz Dominik Płóciennik.

Zachęcamy do polubienia strony „Dagome iudex”na facebooku.

(or/966.com.pl)