„Izabella 2014” dla Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy!
Dodane przez admin dnia Maj 20 2015 12:10:00
W Muzeum Archeologicznym w Poznaniu Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Jan Maćkowiak, prezes Fundacji Muzeów Wielkopolskich, dyrektor Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie wręczyli nagrody „Izabella 2014”, będące wyrazem uznania dla najważniejszych wydarzeń muzealnych roku w Wielkopolsce oraz ich twórców.
Treść rozszerzona
Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach: działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa, działalność naukowa i wydawnicza oraz konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje. Uroczystość wręczenia nagród „Izabella” to coroczna okazja do spotkania wszystkich muzealników Wielkopolski, reprezentujących instytucje muzealne: państwowe, samorządowe i prywatne. W spotkaniach udział biorą także przedstawiciele urzędów konserwatorskich oraz instytucji związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego.

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy otrzymało:
- Pierwszą Nagrodę w kategorii Działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowaza program edukacyjny: „Muzeum mojego podwórka”
- Druga Nagrodę w kategorii Konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje za Odnowienie zagrody z Imielna stanowiącej przykład XVIII wiecznego, tradycyjnego budownictwa wielkopolskiego
- Druga Nagrodę w kategorii Interdyscyplinarny projekt naukowy za Funeralia Lednickie

Organizatorem konkursu jest Fundacja Muzeów Wielkopolskich we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Honorowe nagrody przyznaje Kapituła, powołana przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego na wniosek Zarządu Fundacji Muzeów Wielkopolskich. „Izabella 2014” to trzynasta edycja konkursu, który od początku istnienia odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

(mppnl)