Niezwykła lekcja historii uczniów „Ósemki”
Dodane przez admin dnia Kwiecień 02 2015 23:00:00
Uczniowie klasy IIIa i klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 8 odbyli niezwykłą podróż do przeszłości. Realizując założenia podstawy programowej, która zakłada, że uczeń zapoznaje się z historią swojego miasta i państwa, zna swoje korzenie, została zorganizowana lekcja historii w Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Treść rozszerzona
Uczniowie mogli wtedy praktycznie sprawdzić zdobyte wcześniej wiadomości dotyczące historii Gniezna oraz początków naszego państwa. Przez zabawę, wspólną rywalizację i praktyczne ćwiczenia uczniowie klasy IIIa i IIIb, uczestnicząc w lekcji muzealnej pt.: „Królowie, rycerze i budowniczowie”, wykonali wspólną makietę wczesnośredniowiecznego grodu i wypełnili go najważniejszymi obiektami: chatami, katedrą i zamkiem dla władcy, które wykonali z opakowań.

Dzieci dowiedziały się, jak rozwijał się gnieźnieński gród, z jakich materiałów był wykonany, a także kto zamieszkiwał poszczególne podgrodzia. Uczestniczyły również w ekspozycji multimedialnej poświęconej początkom państwa polskiego i obejrzały wystawę z eksponatami broni oraz insygniów władzy królewskiej.

W części warsztatowej dzieci pracowały w grupach, rozwiązywały zagadki i rywalizowały pod opieką Nataszy Szalaty i Hanny Błazełek. Taka lekcja historii młodym uczniom na długo pozostanie w pamięci, a wiedza o przeszłości pomoże zmierzyć się z problemami współczesności.

(sp8)