„Uroki Gminy Mieleszyn”
Dodane przez admin dnia Marca 17 2015 19:30:00
„Uroki Gminy Mieleszyn” - taki tytuł nosi folder o walorach turystyczno-historycznych, który właśnie ukazał się na rynku wydawniczym. Publikacja to ponad 50 fotografii i 7 rozdziałów w których przedstawione są najciekawsze miejsca i zabytki, skarby i tajemnice gminy Mieleszyn. Folder ten pokazuje, że gmina Mieleszyn, mimo, iż jest jedną z najmniejszych gmin w powiecie gnieźnieńskim, to swoim bogactwem i dziedzictwem historycznym przewyższa wiele innych gmin w regionie.
Treść rozszerzona
- Poprzez ten folder zapraszam do odkrywania „Uroków Gminy Mieleszyn”. Mam ogromną nadzieję, że będzie on dobrze służył gościom przybywającym w urokliwe tereny naszej „małej Ojczyzny”. W tej publikacji znajdują się informacje o najciekawszych miejscach gminy Mieleszyn, o zabytkach, skarbach i atrakcjach turystycznych – mówi Janusz Kamiński, wójt gminy. - Gmina Mieleszyn to kraina bogata w jedyne w swoim rodzaju zabytki architektury oraz ciekawe miejsca krajobrazowo-przyrodnicze. Nasza gmina to tereny z rozsianymi miejscami o ciekawej historii, wyróżniająca się dworkami i pałacami pełnymi sekretów. Obszar gminy to również dziewicze zakątki w czystych lasach, malowniczo położone jeziora. Wszystkich serdecznie zapraszam do odwiedzania naszej gminy – dodaje.

I to wielkie bogactwo gminy Mieleszyn można znaleźć właśnie w tej publikacji. Folder zatytułowany „Uroki Gminy Mieleszyn” jest podzielony na siedem rozdziałów. Oprócz informacji ogólnych o gminie, znajdziemy w nim także „Perły Gminy”, rozdział pod tytułem „Tylko w gminie Mieleszyn”, dział o licznych „Dworach i pałacach”, rozdział „Ciekawe i nieznane”, „Wojenne historie”, gdzie znajdziemy wyjątkowo interesujące informacje oraz rozdział „Turystyka i rekreacja”.

W tym wydawnictwie znajdziemy m.in. wiele niepublikowanych dotychczas informacji, zwłaszcza tych historycznych, które są efektem wielu poszukiwań i spotkań z najstarszymi mieszkańcami gminy, dokonanych przez autora folder Karola Soberskiego, redaktora naczelnego portali informacjelokalne.pl i PiastowskaKorona.pl.

Folder „Uroki Gminy Mieleszyn” na zlecenie Urzędu Gminy w Mieleszynie wydała firma Media Lokalne (jest to już kolejny folder o gminach powiatu gnieźnieńskiego wydany pod redakcją K. Soberskiego – wcześniej ukazały się foldery o gminie Kłecko i gminie Niechanowo).

Teksty i zdjęcia które znalazły się w folderze są w autorstwa Karola Soberskiego. Całość folderu zredagował również K. Soberski, a stronę graficzną przygotował Sebastian Tomzik.

(as)