Promocja powiatu na rynkach polskim, niemieckim i holenderskim
Dodane przez admin dnia Marzec 10 2015 08:45:00
Tradycją stało się już, że początek roku, to dla branży turystycznej bardzo pracowity czas, owocujący w liczne imprezy targowe. Z nadejściem pierwszych dni wiosny turyści ponownie masowo ruszą z domów, trzeba się więc na ten czas odpowiednio przygotować.
Treść rozszerzona
Dzięki trwającej już od kilku lat współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, Powiat Gniezno może pokazywać się na właściwie wszystkich najważniejszych targach turystycznych w Polsce i zagranicą. Informacje o naszym regionie znajdują się w materiałach przygotowywanych bezpośrednio przez WOT.

Wraz z nimi, w tournee po Polsce i Europie, Powiat Gnieźnieński wysyła także foldery z serii „Tu powstała Polska”, wydane dzięki projektowi unijnemu realizowanemu pod tą samą nazwą. Warto zaznaczyć, że seria materiałów promocyjnych powiatu została wydana w kilku językach i w znacznych ilościach pozwalających na ich obecność na wielu targach i imprezach promocyjnych.

Od początku tego roku odwiedziły już one kilka miast w Holandii, Niemczech, no i oczywiście w Polsce. Z informacji przekazywanych przez obecnych na targach pracowników WOT wynika, że zagranicznych turystów do naszego regionu najbardziej przyciąga jego spuścizna historyczna i kulturowa. Polacy z kolei coraz częściej zaczynają się interesować ofertą turystyki aktywnej – szlakami rowerowymi, wodnymi itd.

(inf. prasowa)