O bezpieczeństwie na jeziorach powiatu
Dodane przez admin dnia Luty 19 2015 13:30:00
W celu znalezienia racjonalnych rozwiązań, pozwalających na bezpieczne prowadzenie rekreacji i turystyki wodnej na jeziorach powiatu gnieźnieńskiego, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dotyczące możliwości używania na nich jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi.
Treść rozszerzona
Spotkanie otworzyła Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, która zwróciła uwagę na potrzebę pogodzenia interesów zarówno mieszkańców powiatu, jak i osób wypoczywających nad jeziorami i użytkujących sprzęt motorowodny, a także, co bardzo ważne, dbałości o środowisko naturalne.

W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele urzędów miast i gmin powiatu gnieźnieńskiego, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej, przedstawiciele Stowarzyszenia „Pod Żaglami”, dzierżawcy jezior, dyrektorzy ośrodków sportu i rekreacji oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gnieźnieńskiego. Program spotkania obejmował przedstawienie warunków dotychczas obowiązującej uchwały i opracowanie wspólnych założeń do projektu nowej uchwały.

Obecnie, projekt uchwały podaje się do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.bip.wokiss.pl/gnieznop.

Uwagi i sugestie można składać do dnia 2.03.2015 r. do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, poprzez e-mail: srodowisko@powiat-gniezno.pl

Z całą pewnością można stwierdzić, ze współpraca w tym zakresie przyczyni się do pogodzenia interesów korzystających z różnych form wypoczynku oraz pozwoli wypracować takie zapisy uchwały, dzięki którym będziemy wszyscy mogli korzystać z wypoczynku nad jeziorem nie przeszkadzając innym.

(inf. prasowa)