Po raz dwunasty na trasie Rajdu Zimowego
Dodane przez admin dnia Luty 09 2015 21:00:00
W miniony weekend odbył się XII Rajd Zimowy organizowany przez Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej, Klub Górski PTTK „Ornak” im. T. Hanelta w Gnieźnie oraz Towarzystwo Czytelni Ludowych w Gnieźnie. I pomimo tegorocznej kapryśnej – bezśnieżnej i ciepłej zimy udało nam się maszerować po śniegu w lekkim mrozie.
Treść rozszerzona
Do dyspozycji uczestników były dwie trasy. Jedna z nich wiodła wokół gnieźnieńskich jezior: Winiary, Świętokrzyskie i Jelonek - szlakiem trzech jezior gnieźnieńskich. Atrakcją tej trasy był marsz wokół Jeziora Świętokrzyskiego, z którego wypływa Struga Gnieźnieńska zasilająca rzekę Wełnę w okolicy leśniczówki Brody – ścieżka mało używana a o dużych walorach krajobrazowych. Druga trasa wiła się przez Las Jelonek, Las Miejski i nowe osiedla południowej części naszego miasta. Trasa o zróżnicowanym terenie, przebiegała u podnóża najwyższego punktu Gniezna – Kokoszki 131 m n.p.m.

Obie trasy ogółem pokonało 71 osób, w tym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z Gniezna i Żydowa, podopieczni WTZ Gniezno oraz osoby indywidualne.

Dzięki życzliwości księdza proboszcza parafii pw. Matki Zbawiciela meta zlokalizowana była w budynku Towarzystwa Czytelni Ludowych w Gnieźnie przy ul. ks. Antoniego Ludwiczaka 20. Na mecie na uczestników czekała ciepła zupka oraz herbata. Tradycyjnie już konkursy cieszyły się dużym powodzeniem. W konkursie rysunkowym „Zima mojej wyobraźni” decyzją jury I miejsce zajął Mikołaj Foremski, II miejsce Jakub Michalak, III miejsce Karolina Milaimi, IV miejsce Patryk Echaust - uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia„ Rodzice – Dzieciom”.

W konkursie sprawnościowym „Pakowanie plecaka” najlepszy okazał się Mikołaj Nowicki, II miejsce Mikołaj Poremski, III miejsce Jakub Michalak - uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – Dzieciom”.

W konkursie drużynowym „Najdłuższy Szalik” po bardzo wyrównanej walce, grubością frędzla wygrała drużyna z Gimnazjum Stowarzyszenia „ Rodzice – Dzieciom” w składzie: Jakub Michalak, Mikołaj Poremski i Patryk Echaust, II-miejsce zajęła drużyna z SP nr 9 z Gniezna w składzie: Agata Kulpińska, Olga Kulpińska, Maria Rafalska, na III-miejscu uplasowali się uczniowie SP nr 8 z Gniezna w składzie: Zuzanna Lewandowska, Natalia Bońska i Martyna Bilicka.

Uczestnikom rajdu serdecznie dziękuję za udział oraz mile spędzony czas. Wszystkich chcących aktywnie spędzać czas wolny zapraszamy na kolejny rajd pieszy „Topienie Marzanny”, który odbędzie się 20 marca 2015 r.

Katarzyna Drygała
Komandor Rajdu