„Śladami Prymasa Tysiąclecia”
Dodane przez admin dnia Luty 09 2015 13:45:00
Za nami II Rajd Turystyczny „Śladami Prymasa Tysiąclecia", który rozpoczął tegoroczne obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie Organizatorzy to PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie i Szkolne Koło PTTK przy ZSEO.
Treść rozszerzona
W rajdzie uczestniczyli uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom” im. kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia oraz uczniowie ZSEO. Przewodnikiem po miejscach związanych z Prymasem Wyszyńskim był prezes PTTK Krystian Grajczak. Trasa rajdu wiodła z  Rynku przez Dolinę Pojednania, ulicą św. Wojciecha, na Wzgórze Lecha do Katedry Gnieźnieńskiej przez ulicę Tumską, Rynek i ul. Chrobrego do auli Ekonomika.

Na mecie odbył się konkurs na temat wiedzy o kardynale Wyszyńskim, przygotowany przez katechetkę Marzannę Kubiak, a przeprowadzony przez opiekunkę Szkolnego Koła PTTK Wiolettę Nowaczyk.

W konkursie I miejsce zajął Jakub Michalak z Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom”. Miejsce II zajęła Karolina Milaimi również uczennica Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom”, a miejsce III Dominika Królak z Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom” i Wojciech Perczyński z ZSEO.  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne rajdy.

Tekst i zdjęcia Wioletta Nowaczyk