Szlak Piastowski i Wielka Pętla Wielkopolski to najważniejsze produkty turystyczne Wielkopolski
Dodane przez admin dnia Styczeń 20 2015 16:00:00
Już po raz drugi Wielkopolska Organizacja Turystyczna prezentuje walory turystyczne naszego regionu podczas Targów BOOT w Düsseldorfie. W tym roku impreza odbywa się od 17 do 25 stycznia. W Düsseldorfie spotykają się producenci sprzętu wodnego, przedstawiciele regionów z najciekawszą ofertą turystyki wodnej oraz dziennikarze i liderzy opinii. Co roku w imprezie bierze udział ponad 1650 wystawców z 50 krajów, a liczba odwiedzających wynosi średnio 50 000 osób. Odwiedzający stanowią w 100% grupę docelową naszego wiodącego produktu turystyki wodnej – Wielkiej Pętli Wielkopolski.
Treść rozszerzona
Marszałek Marek Woźniak podkreśla: - Obok Szlaku Piastowskiego Wielka Pętla Wielkopolski jest naszym najważniejszym produktem turystycznym. Dzięki wykorzystaniu funduszy z UE możliwa stała się w pełni profesjonalna promocja tego produktu.

Do wspólnej promocji na 30-metrowym stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zgłosiły się miasto Wolsztyn, powiat gnieźnieński, a także Hotel Poznański i Wielkopolskie Towarzystwo Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej. Odwiedzający nasze stoisko otrzymają pakiet wydawnictw promocyjnych na temat szlaku wodnego Wielkiej Pętli Wielkopolski, jak również największych atrakcji turystycznych regionu i turystyki aktywnej – wodnej, rowerowej, konnej.

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie wypoczynkiem w regionach obfitujących w czyste rzeki i jeziora oraz oferujących atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku. Takie walory posiada Wielkopolska, a Wielka Pętla Wielkopolski jest jednym z markowych produktów turystyki wodnej promowanych w naszym regionie. Jednocześnie Niemcy są dla polskiej turystyki najważniejszym rynkiem zagranicznym. Główne cele wizyt w Polsce turystów niemieckich stanowią typowe wyjazdy turystyczne. Do rozwijających się produktów turystycznych należą: turystyka aktywna (w tym kajakarstwo, żeglarstwo i turystyka motorowodna), rekreacyjna, specjalistyczna, kulturowa oraz przygraniczna. Największe na świecie targi jachtów i sportów wodnych w Düsseldorfie, gromadzące rzesze wystawców i zwiedzających, są świetną okazją do zainteresowania turystów zza naszej zachodniej granicy ofertą Wielkopolski.

Prezentacja jest elementem realizacji projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski – etap II”, współfinansowanego ze środków UE oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

(ap-p)