Pomysł na udane ferie
Dodane przez admin dnia Luty 13 2015 18:30:00
Pierwszy semestr zajęć szkolnych powoli się kończy. Najwyższa pora pomyśleć o tym, jak zorganizować czas dzieci w trakcie ferii. Co zrobić, by nie spędziły tak długiej przerwy przed ekranem telewizora lub komputera? Można zaproponować im alternatywne sposoby organizacji wypoczynku.
Treść rozszerzona
Ciekawym pomysłem może okazać się rodzinny wyjazd do Białegostoku. Pomimo tego, iż okolica nie kojarzy się z białym szaleństwem, pobyt tutaj z pewnością nie będzie nudny. Miasto i jego okolice obfitują w mnóstwo atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców. Nie bez znaczenia są również ceny, które są niższe, niż w najbardziej obleganych, górskich ośrodkach.

Wypoczywaj aktywnie
Podczas ferii warto w pierwszej kolejności skorzystać ze sprzyjającej zimowej aury. W miejscowości Ogrodniczki, oddalonej niespełna 5 km od Białegostoku, znajduje się niewielki wyciąg narciarski. Ze względu na swój rozmiar, jest on idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub snowboardem. Coś dla siebie odnajdą tutaj również fani Justyny Kowalczyk. Swoich sił w dyscyplinie, którą uprawia mistrzyni, można spróbować w Nadnarwiańskim Ośrodku Narciarstwa Nizinnego w pobliskich Nowosiółkach.

Bardziej zaawansowanych narciarzy, pomimo sporej odległości od Białegostoku, z pewnością zadowoli WOSiR Szelment. Z powodzeniem można wybrać się tam na kilkudniowe szaleństwo, ponieważ bezpośrednio przy stoku znajduje się hotel. Ośrodek dysponuje aż ośmioma wyciągami, armatkami śnieżnymi, a ponadto jest świetnie oświetlony, dzięki czemu można tu śmiało szusować po zmroku. Znajduje się tam także szkółka narciarska i ośla łączka, na której początkujący pod okiem trenerów mogą poznawać różne techniki zjazdów.

Po powrocie do bazy wypadowej w Białymstoku, miłośnicy aktywnego spędzania czasu skorzystać mogą z miejskiego lodowiska. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji w zadaszonym obiekcie proponuje jazdę rekreacyjną oraz naukę z instruktorem. Najmłodszym pierwsze kroki na lodzie pomogą stawiać specjalne pingwiny.

Przyjemne z pożytecznym
Po czynnym wypoczynku można przeznaczyć dzień na cele edukacyjne. Białostocki ogród zoologiczny to interesująca propozycja dla najmłodszych. Zobaczą tutaj m.in. żubra, muflona, niedźwiedzia brunatnego, dzika czy rysia. Z pewnością ucieszą się również z pobytu w Centrum Rozrywki Bajkoland lub wspinaczki na ściance w ośrodku Baldstok.

Starsze dzieci warto zabrać do Muzeum Wojska, gdzie poznają militarne dzieje Podlasia. Zobaczą również, jak zmieniało się umundurowanie i wyposażenie Wojska Polskiego na przestrzeni lat. W okolicy Białegostoku znajdują się także inne atrakcje, jak zamek w Tykocinie, który powstał na bazie drewnianej warowni w 1433 r., Muzeum Straży Pożarnej w Nowodworcach, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy oraz skansen „Białostockie Muzeum Wsi” w Jurowcach.

Czas na relaks
Pod koniec każdego dnia pełnego wrażeń należy znaleźć sposób na regenerację sił. Decydując się na pobyt w Hotelu Gołębiewski śmiało możemy skorzystać z mieszczącego się tam parku wodnego z 3 basenami, grotami solną i śnieżną, sauną i jacuzzi. Możemy skorzystać tam również z gabinetu masażu. Ciekawym pomysłem na spędzenie wieczoru może być też spacer promenadą położoną blisko centrum Białegostoku oraz po Rynku Kościuszki, który w zimowej aurze wygląda bajecznie.

Ferie nie muszą być nudne. Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, dzieci wrócą po tej przerwie do szkoły nie tylko wypoczęte, ale również bogate w nowe doświadczenia i wiedzę. Więcej informacji dotyczących regionu znaleźć można na stronie www.wsercunatury.pl – opisy największych atrakcji, kalendarium wydarzeń, informacje na temat hoteli i wiele, wiele więcej.

(art. promocyjny)