Rajd śladem Powstania Wielkopolskiego
Dodane przez admin dnia Styczeń 17 2015 12:30:00
To już po raz trzynasty gnieźnieński PTTK zaprosił młodzież na rajd związany z rocznicą Powstania Wielkopolskiego. 96. rocznica Powstania Wielkopolskiego stała się okazją do spotkania na trasie rajdu, współorganizowanego przez PTTK, Klub Górski Ornak i Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zdziechowie. Start rajdu odbył się z cmentarza św. Piotra i Pawła gdzie znajdują się kwatery powstańcze.
Treść rozszerzona
- XIII Rajd Turystyczny Powstania Wielkopolskiego wiedzie na trasie Gniezno- Obórka - Zdziechowa. Jest to rajd cykliczny, którego ideą jest uczczenie 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - mówi Ewa Bosacka, komandor Rajdu.

Ułożenie trasy było oczywiście nie przypadkowe - powiązano ja z wydarzeniami związanymi z Powstaniem. - Zaczynamy od cmentarza św. Piotra i Pawła, spod Akropolu Powstańczego, następnie wędrujemy do kościoła w Zdziechowie, który był wotum za zwycięskie powstanie, zapalimy też znicze przy nagrobku w Zdziechowie. Metę zaplanowaliśmy w ZS-G w Zdziechowie, gdzie odbędzie się konkurs o tematyce powstańczej - uzupełniła E. Bosacka.

Pamięć o zwycięskim powstaniu połączona z rozbudzaniem pasji krajoznawczej wydaje się być pomysłem sprawdzonym co potwierdza frekwencja rajdu.

(jm)