Jesienny Rajd Ekologiczny i grzybobranie
Dodane przez admin dnia Październik 05 2014 22:45:00
Towarzystwo Przyjaciół Żydowa zorganizowało pieszy Jesienny Rajd Ekologiczny połączony z grzybobraniem. Uczestnicy wyprawy wyruszyli autokarem z parkingu Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie i przewiózł uczestników rajdu w okolice wsi Jezierce gdzie zaplanowano start imprezy.
Treść rozszerzona
Pierwszą część imprezy stanowił przemarsz Ścieżką Przyrodniczo-Leśną. W towarzystwie leśniczego uczestnicy przemaszerowali wytyczonym szlakiem obserwując po drodze piękny okoliczny krajobraz, ślady dzików, bobrów, mrowiska, paśniki i lizawki dla leśnych zwierząt.

Drugim etapem rajdu było grzybobranie, które zaplanowano w okolicach wsi Graby. Uczestnicy rozeszli się po okolicznych lasach zbierać grzyby a na zakończenie wędrówki trafili do wiejskiej świetlicy w Grabach gdzie organizatorzy zaplanowali poczęstunek, ognisko z kiełbaskami oraz gry i konkursy.

Jednym z konkursów był quiz przygotowany przez pana leśniczego z wiedzy którą posiedli uczestnicy rajdu w trakcie przemarszu Ścieżką Przyrodniczo-Leśną w Jeziercach. Dla najlepszych uczestników quizu organizatorzy przygotowali „ekologiczne” nagrody.

W konkursie na najlepszych grzybiarzy nagrodzono zwycięzców okolicznościowymi medalami i praktycznymi zestawami grzybiarza.

(or/lb)