„Kuś” wyróżniony podczas 2. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”!
Dodane przez admin dnia Sierpień 16 2014 20:05:00
Na antenie TVP Historia trwa właśnie transmisja z Gali Finałowej 2. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”! I już na początku Gali, przewodniczący jury reżyser Janusz Zaorski ogłosił, że w kategorii „Reportaże” wyróżnienie otrzymał film „Kuś – Historia zielarek z Gorzuchowa” w reżyserii Tomasza Góralczyka i Radosława Biskupskiego a wyprodukowany przez jeszczeinaczej.pl!
Treść rozszerzona
Nagrodę główną w tej kategorii zdobył pt. „Oblicza naszej i waszej wolności” Edyty Maksymowicz wyprodukowany Polski Ośrodek Informacji w Wilnie INFORUM.

W tej kategorii spośród 18 filmów zakwalifikowanych do finału, tylko te dwa filmy zostały wyróżnione. Tym bardziej gratulacje dla naszych filmowców!

- Sukcesem jest już sam fakt, że mogliśmy zaprezentować nasz film publiczności w tak odległym zakątku kraju. Wyróżnienie spośród wielu profesjonalnych produkcji bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że dzięki niemu Historię Zielarek z Gorzuchowa pozna jeszcze więcej widzów - mówi na gorąco po ogłoszeniu wyników Tomasz Góralczyk.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość Perła Renesansu. Jest to jeden z najważniejszych w Polsce festiwali poświęconych filmom historycznym.

(kfs)

Na ten temat:
Niecodzienny seans filmowy „Kuś” w Kiszkowie
„Kuś” - początek wspaniałej przygody?
„Naszym zdaniem te osoby były niewinne, a zginęły w okrutny sposób przez spalenie”
„Kuś – Historia Zielarek z Gorzuchowa”! Nowy film o lokalnej historii!