„Turystyka Lokalna” pełna tajemnic!
Dodane przez admin dnia Lipca 07 2014 18:00:00
Na rynku wydawniczym dostępny jest już kolejny numer pisma „Turystyka Lokalna”, który dotyczy historii i turystyki w Wielkopolsce, na Kujawach i Pałukach. Ten wakacyjny numer poświęcony jest tajemnicom związanym z naszym regionem. Bezpłatny magazyn dostępny jest tam, gdzie przebywają potencjalni turyści.
Treść rozszerzona
- To wydanie naszego magazynu tematycznie związane jest z jednym słowem: tajemnice. Chcemy pokazać najciekawsze, naszym zdaniem, miejsca w Wielkopolsce, na Pałukach i Kujawach, gdzie napotkamy różnego rodzaju tajemnice – mówi Karol Soberski, redaktor naczelny TL.

Nasza redakcja tajemnice odkrywa już od wczesnej wiosny, a to za sprawą organizowanego przez nas III Piastowskiego Festiwalu Tajemnic. W tym roku odkrywaliśmy już sekrety pałacu i rotundy w Mielnie, zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie, dworów w Popowie Podleśnym, Popowie Ignacewie, Przysiece, zagadki Łopienna i nocne sekrety Rogowa. Ale byliśmy również w miejscu zwanym „Kuś” koło Kłecka, gdzie w 30 września 1761 roku spalono dziesięć niewinnych kobiet oskarżonych o czary... Na każdym kroku tajemnice, sekrety, skarby... Przed nami kolejne, wakacyjne wyprawy... Szczegóły na portalu PiastowskaKorona.pl.

- Szczególnie zapamiętane przez uczestników tych wypraw było nocne, dwukrotne, zwiedzanie pałacu w Zakrzewie. Zapamiętane dlatego, że na tarasie pałacu, o północy pojawił się Duch Hrabiego i Biała Dama, ale też dlatego, że krok w krok za uczestnikami wędrówki po historii pałacu i parku, podążał Tajemniczy Mnich, który zdobi okładkę tego wydania „Turystyki Lokalnej” - wyjaśnia K. Soberski.

Jednak tajemnice naszego regionu to nie tylko Festiwal Tajemnic. W tym wydaniu warto zapoznać się ze szlakiem dworów w gminie Niechanowo, dworów o bogatej historii i z wieloma niewyjaśnionymi jeszcze tajemnicami. Swoje sekrety skrywa także pomnik Leszka Białego w Marcinkowie Górnym w gminie Gąsawa. Któż z nas nie słyszał o Mysiej Wieży w Kruszwicy? Ale kto wie, co jeszcze znajduje się nad jeziorem Gopło? Spieszymy z pomocą i zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. „Nad Gopłem i pod Mysią Wieżą” z którego dowiemy się, jakie tajemnice czekają na nas w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia. W tym numerze warto także poznać historię najmniejszej w Polsce kalwarii, czy też sprawdzić, czy w okolicy gdzie mieszkamy są miejsca mocy...

- Zgodnie z naszym założeniem „Turystyka Lokalna” to pismo dla chcących poznawać lokalne atrakcje, te nieznane a piękne i tajemnicze. Zapraszając do lektury zachęcam do przesyłania swoich uwag, co do zawartości naszego pisma. Chcemy, by dzięki Czytelnikom, lokalna turystyka była inspirująca i ciekawa. A „wakacje pełne tajemnic” stały się niezapomnianymi wakacjami w naszym regionie! - zachęca redaktor naczelny.

Przypomnijmy, że „Turystyka Lokalna”, pismo mające docelowo mieć objętość 40 stron i nakład od 5 do 10 tys. sztuk – tworzą osoby pasjonujące się zarówno historią i turystyką, jak również fotografią, przyrodą, czy też kulturą. Wydawcą „Turystyki Lokalnej” jest firma Media Lokalne – wydawca portalu informacjelokalne.pl i portalu PiastowskaKorona.pl.

(as)