Łubowo zaprasza na odnowione kąpieliska
Dodane przez admin dnia Lipiec 04 2014 17:30:00
Na terenie gminy Łubowo, dla mieszkańców i gości, przygotowano tego lata trzy kąpieliska: w Dziekanowicach, Lednogórze i Rybitwach. Wszystkie starannie przygotowano do sezonu, dlatego spełniają normy sanitarne i są dopuszczone do użytku. Jak informuje wójt Andrzej Łozowski, planowane są dalsze prace na terenach rekreacyjnych gminy.
Treść rozszerzona
Kąpieliska gminy Łubowo rozciągają się wzdłuż jeziora Lednickiego. Są w dotychczasowych miejscach w Dziekanowicach i Lednogórze, a także najnowsze – w miejscowości Rybitwy. – Na dotychczasowe plaże nawieziono świeży piasek, a kąpielisko w Rybitwach zostało zrobione od podstaw. Dzięki 85-procentowym dofinansowaniu z Leadera wykonaliśmy także rewitalizację parku wraz z plażą w Lednogórze. Dzięki temu udało się stworzyć przyjazne miejsce, z dwoma placami zabaw, sanitariatami i prawie kilometrem wybrukowanych ścieżek z ławeczkami w parku, wokół zabytkowego kościoła. Wszystkie trzy nasze kąpieliska są niezwykle urokliwe i polecamy je całym rodzinom – zaprasza Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

W przyszłym roku Gmina Łubowo planuje przebudowę kąpieliska w Dziekanowicach. – Projekt przewiduje wybudowanie nowej drogi dojazdowej do Małego Skansenu, omijającej plażę. Na całej szerokości plaży zlikwidowana będzie część starej drogi, przez co plaża znacznie się powiększy. Natomiast pozostała część starej drogi, od wystawy do plaży, będzie bulwarem spacerowym i miejscem do jazdy na rolkach. Powstanie molo, nowoczesne sanitariaty, miejsce postojów dla camperów oraz parkingi – zapowiada wójt Łubowa.

Andrzej Łozowski przypomina, że zgodnie ze strategią rozwoju gminy, poza terenami aktywizacji gospodarczej, część gminy, która obejmuje Park Krajobrazowy ma być miejscem rekreacji i aktywnego wypoczynku dla mieszkańców i turystów.

Anna Kaźmierska