Rowerowe szlaki otwarte!
Dodane przez admin dnia Maj 27 2014 09:00:00
Ponad 240 uczestników, wymarzona pogoda i pasja która połączyła pokolenia. Tak najkrócej można scharakteryzować otwarcie szlaków rowerowych w powiecie gnieźnieńskim, które odbyło się w minioną sobotę na gnieźnieńskim Rynku.
Treść rozszerzona


Uroczystość otwarcia nowych, oznaczonych od podstaw szlaków rowerowych w powiecie gnieźnieńskim, poprzedziła rajd rowerowy wzdłuż czerwonego szlaku. Rajd zorganizował Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie oraz Starostwo Powiatowe. Otwierający imprezę starosta Dariusz Pilak serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wytyczenia nowych atrakcyjnych szlaków, którymi bez obaw poruszać się mogą rowerzyści.

Swojej radości z powstania malowniczych tras turystycznych w powiecie nie kryli również Telesfor Gościniak – przewodniczący Rady Powiatu, Dariusz Łukasiewicz z Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego oraz Grażyna Bernaciak z Polskiego Klubu Ekologicznego. Pomysł i realizację przedsięwzięcia pochwalił także Andrzej Kaleniewicz – Kierownik Oddziału Turystyki w Departamencie Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Po oficjalnym powitaniu nadszedł wreszcie czas startu w kierunku Dziekanowic, gdzie zaplanowano część rozrywkową – konkursy, gry i zabawy oraz zorganizowano poczęstunek dla rowerzystów. Co ciekawe rajd przyciągnął nie tylko osoby na co dzień związane z turystyką rowerową, ale i tych, którzy w ciekawy i aktywny sposób chcieli spędzić majowy weekend. Na trasie były więc całe rodziny, młodzież, a także seniorzy – najstarszy uczestnik miał ponad 70 lat oraz ci najmłodsi (rekordzista miał 16 miesięcy).

Rajd zakończono około 17.00 na gnieźnieńskim Rynku. Właśnie w tym miejscu każdy z pięciu szlaków ma bowiem swój początek i koniec. W sumie na terenie powiatu gnieźnieńskiego oznakowano ok. 290 km szlaków z czego główne pętle to: szlak czerwony o długości: 47,6 km; szlak niebieski o długości: 65 km; szlak żółty o długości: 49 km; szlak zielony o długości: 45,2 km oraz szlak szary o długości: 58,9 km.

(inf. prasowa)