Potrójna „Izabella 2013” dla Muzeum na Lednicy!
Dodane przez admin dnia Maj 14 2014 16:30:00
Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy znalazło się w gronie najlepszych w Wielkopolsce! Placówka zdobyła trzy nagrody w konkursie „Izabella 2013”. „Izabella” jest prestiżowym konkursem wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Statuetki „Izabelli” wręczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Treść rozszerzona
Pierwszych laureatów wyłoniono w 2002 roku. Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbyło się wręczenie nagród w konkursie na wielkopolskie wydarzenie muzealne roku „Izabella 2013”, organizowanym przez Fundację Muzeów Wielkopolskich.

Pierwszą nagrodę w kategorii działalność wystawiennicza otrzymał oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy Rezerwat Archeologiczny Gród Wczesnopiastowski w Gieczu za ekspozycję czasową „Wspomnienia cenniejsze niż klejnoty – wystawa czasowa z okazji jubileuszu 50-lecia Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu”.

W kategorii działalność naukowa, konserwatorska i dokumentacja zbiorów pierwszą nagrodę otrzymał projekt „FONTES – Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Wieloaspektowe, interdyscyplinarne badania dziedzictwa pierwszych Piastów – program badawczo-naukowy” w ramach którego opracowano kolekcje monet i toporów.

„Poznać przeszłość – Zrozumieć teraźniejszość – Kreować przyszłość – program edukacyjny” zdobył trzecią nagrodę w kategorii działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa.

(mppnl)
Fot. T. Krysztofiak