Urszula Łomnicka nowym przewodniczącym Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”!
Dodane przez admin dnia Kwiecień 25 2014 20:45:00
Dzisiaj odbyło się Walne Zebranie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”. Głównym punktem obrad był wybór przewodniczącego stowarzyszenia. Po spokojnej, merytorycznej dyskusji – jak podkreśla Krzysztof Gronikowski, członek Zarządu Organizacji – na nowego przewodniczącego wybrano Urszulę Łomnicką, dotychczas sekretarza „Szlaku Piastowskiego”.
Treść rozszerzona
Wybór nowego przewodniczącego było konieczny, ponieważ 30 grudnia z funkcji tej zrezygnował dotychczasowy szef Organizacji, Jacek Wrzesiński.

J. Wrzesiński, na co dzień archeolog Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - kierownik Oddziału Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie, pełnił tę funkcję od marca 2011 r., a swoją rezygnację motywował względami osobistymi przez co nie mógł pełnić funkcji z wystarczającym zaangażowaniem.

Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” jest lokalną organizacją turystyczną, która zrzesza samorządy, turystyczne podmioty gospodarcze, stowarzyszenia i osoby fizyczne zaangażowane w rozwój turystyki. Pierwszym jej przewodniczącym był wieloletni, zasłużony działacz turystyczny Bogusław Rzyski. Po jego śmierci, w grudniu 2010 r., przewodniczącym został wybrany J. Wrzesiński.

Od dzisiaj tę funkcję pełni U. Łomnicka.

Do tematu wrócimy.

(kfs)