Powiat Gnieźnieński czeka na gości z Holandii
Dodane przez admin dnia Luty 25 2014 13:00:00
W mieście Leeuwarden na północy Holandii, odbyły się targi turystyczne BOOT HOLLAND. Na tej imprezie promowała się też Wielkopolska Organizacja Turystyczna, ze swym sztandarowym produktem o nazwie Wielka Pętla Wielkopolski. Oprócz tego, na stoisku można było zapoznać się z pozostałymi ofertami turystycznymi naszego województwa. W ramach prowadzonej współpracy, powiat gnieźnieński przekazał na tą imprezę nowe foldery promocyjne, wydane w ramach projektu „Tu powstała Polska…”
Treść rozszerzona
W tym roku, poza tradycyjnymi formami, wielkopolska promowała się aktywnie także w Internecie, głównie w mediach społecznościowych. Za sprawą holenderskiego oddziału Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej wiadomości na temat naszego regionu można było przeczytać m.in. na portalu facebookowym, twiterze, czy pinterestcie. Ogólny zasięg tej kampanii szacować można na ok. 100 000 osób. Przełożyło się to na ilość odwiedzających stoisko, wśród których zdecydowaną większość stanowili Holendrzy i Niemcy, chcący zapoznać się z możliwościami aktywnego spędzenia czasu w Polsce.

Z informacji przekazanych przez obsługę stoiska WOT wynika, że dużym zainteresowaniem cieszyły się materiały promocyjne powiatu gnieźnieńskiego, w szczególności angielskie oraz niemieckie wersje folderów „Na wodzie” oraz „Podróż retro GKW”. Warto także zaznaczyć, że tylko w 2014 roku stoisko WOT z gnieźnieńskimi materiałami pojawiło się już na kilku imprezach targowych, głównie zagranicą.

(m/n)