To już rok, gdy nie ma z nami Pawła...
Dodane przez admin dnia Luty 24 2014 09:00:00
Ta wiadomość spadła na nas jak „grom z jasnego nieba”. Dokładnie rok temu, odszedł od nas przemierzać niebiańskie szlaki, niestrudzony propagator krajoznawstwa, turystyki, pieszych wędrówek, wielokrotnie samotnie przemierzającego szlaki po których później oprowadzał miłośników turystyki, wielkiego miłośnika historii regionu, członek-założyciela Piastowskiego Towarzystwa Historyczno-Turystycznego - Paweł Występski.
Treść rozszerzona
Gdy 24 lutego 2013 roku dotarła do nas ta wiadomość, nikt nie mógł w to uwierzyć... Pawła nie ma już wśród nas... Nie ma człowieka, wielkiego miłośnika turystyki i historii regionu. Kochał to co robił...

Po jego śmierci – jako członkowie Piastowskiego Towarzystwa Historyczno-Turystycznego – zadeklarowaliśmy, że pamięć o Pawle nie zaginie. A jego dzieła będziemy kontynuować.

Dlatego we wrześniu ubiegłego roku zorganizowaliśmy I Pieszy Rajd im. Pawła Występskiego. O jego przebiegu można przeczytać tutaj.

W tym roku II Pieszy Rajd im. Pawła Występskiego odbędzie się 28 września. Start rajdu wyznaczyliśmy w Dziećmiarkach, a metę w Zakrzewie. Rajd powędruje ścieżką przyrodniczą po Lednickim Parku Krajobrazowym i będzie przecinał – tak ukochane przez śp. Pawła – Bieszczady Kłeckie. Komandorem rajdu będzie Krzysztof Gronikowski.

Tegoroczny rajd zawita też pod dąb, który we wrześniu 2013 roku – podczas wspomnianego rajdu – otrzymał imię „Paweł”. Relacja z tej niecodziennej uroczystości tutaj.

Wszystkich, chcących w tym roku ponownie uczcić pamięć naszego nieodżałowanego przyjaciela, Pawła Występskiego, już dzisiaj zapraszamy na wrześniową wyprawę.

Zarząd i członkowie
PTH-T