„Ocalić od zapomnienia...”! Główna nagroda trafiła do Niechanowa!
Dodane przez admin dnia Luty 20 2014 21:15:00
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej - w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” i konkursu pod nazwą „Opowiedz...” organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w Warszawie - otrzymało główną nagrodę za reportaż multimedialny pod tytułem „Ocalić od zapomnienia - powrót do korzeni”!
Treść rozszerzona
- Konkurs ten - jak mówi Regulamin - miał na celu zachęcenie grantobiorców Ośrodków Działaj Lokalnie do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, a przez to ich wpływu na aktywizację lokalnej społeczności oraz na budowanie dobra wspólnego. Konkurs miał służyć wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie – wyjaśnia Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

W pierwszym etapie konkursu, organizowanym przez Stowarzyszenie Światowid, nagrodę główną zdobyło Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej za reportaż multimedialny pod tytułem „Ocalić od zapomnienia - powrót do korzeni”.

Ten krótki film, nagrany przez Patrycję Guziałek (można go obejrzeć na kanale You Tube), pokazuje, jak pasja oraz zamiłowanie do historii regionu, tkwiącej często tylko w głowach najstarszych mieszkańców, przeistoczyły się w realny projekt, w tym przypadku ocalony od zapomnienia i utrwalony na kartach unikalnej książki.

- Zwycięstwo w konkursie „Opowiedz...” na poziomie LGD spowodowało, że decyzją jury reportaż Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej zgłoszony zostanie do drugiego etapu konkursu, w którym oceny nadesłanych prac dokona Komisja Selekcyjna powołana przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w Warszawie – dodaje G. Kozanecka.

Więcej na temat książki w artykule Gmina Niechanowo jakiej nie znamy, gmina pełna tajemnic...

(or)