Rajd Mikołajkowy z huraganem „Ksawerym” w tle...
Dodane przez admin dnia Grudzień 08 2013 19:30:00
Tegoroczny VI Rajd Mikołajkowy gnieźnieński PTTK zorgnizował w oparciu o jedną trasę pieszą z możliwością jej skrócenia. Trasa licząca prawie 11 km wiodła z os. Grunwaldzkiego przez lasy na południe od miasta, do budynku parafii pw. Matki Zbawiciela (Towarzystwo Czytelni Ludowych). Prowadzili ją: Ewa Bosacka, Marek Wojciechowski i Krystian Grajczak.
Treść rozszerzona
Wersję skróconą trasy (dla młodszych uczestników) prowadzili: Jarek Górny i Jurek Wojciak. W zasadzie Rajd byłby bez historii, gdyby nie huragan „Ksawery”. Zdjęcia V. Nowaczyk pokazują jakie to było wędrowanie... Dla porządku dodać należy, że ponad połowa zgłoszonych młodych uczestników zrezygnowała z tegorocznego Rajdu. Ale ponad 80 dzieci i młodzieży nie przestraszyła się śniegu i wiatru. Forsowanie zasp i głębokiego śniegu też ma swoje uroki! Razem z organizatorami w rajdzie wzięło udział 100 osób.

Na mecie uczestnicy posilili się grzaną kiełbasą i herbatką przygotowaną przez panią . Ulę, a sponsor kolega Polański częstował czekoladkami. Każdy otrzymał okolicznościowy znaczek, a Mirek Tomaszewski potwierdzał przebyte trasy. Tradycyjnie przeprowadzono też dwukrotnie konkurs o św. Mikołaju i imieniu Mikołaj. Zwyciężyli w nich: Ania Hutek (SP 9 G-no) i Ola Piasecka (I LO G- no). Drugie miejsca zajęli: Marta Mardas (SP 9) i Marta Wower (GS „Rodzice Dzieciom”). Trzecie miejsca natomiast: Szymon Bereźnicki (GS „Rodzice Dzieciom”) i Damian Zajączkowski (SP 9). Nagrodami były materiały promujące turystykę i region wielkopolski. Rozdzielono zamówione wcześniej 50 bombek choinkowych z wypisanymi imionami.

Najliczniej stawili się uczniowie z SP 8 w Gnieźnie oraz z Gimnazjum w Szczytnikach Duchownych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu i zapraszamy na najbliższy XII Rajd Powstania Wielkopolskiego z metą w Trzemesznie.

Tadeusz Gajda
Kierownik VI Rajdu