Uczcili święto rajdem
Dodane przez admin dnia Listopad 12 2013 19:30:00
Tradycyjnie członkowie Szkolnego Koła Turystycznego ze Szkoły Podstawowej nr 12 uczcili Święto Niepodległości pieszą wędrówką. Wraz z opiekunkami: Elżbietą Bartnicką - Karasiewicz i Iwoną Grajek oraz kilkorgiem rodziców wzięli udział w XIII Rajdzie Niepodległości.
Treść rozszerzona


Ulicami miasta oprowadzali ich przewodnicy: Henryk Karasiewicz i Jarosław Górny, którzy interesująco opowiadali o Miejscach Pamięci Narodowej mieszczących się na trasie: Rynek –Franciszkańska – św. Wojciecha – cmentarz św. Piotra – cmentarz św. Krzyża.

Ogromne zainteresowanie piechurów wzbudziły murale nawiązujące do powstania wielkopolskiego, które znajdują się przy ul. Żwirki i Wigury”.

W trakcie wędrówki drużyny rozwiązywały test „11 pytań na 11 listopada”. Na mecie mieszczącej się w Pizzerii „Wenecja” czekała na uczestników gorąca herbata i drożdżówka.

W programie SKT z „Dwunastki” na chętnych uczniów i rodziców czekają kolejne imprezy turystyczne: wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie „Skrzypek na dachu” oraz wycieczka do kopalni soli w Kłodawie i do Łęczycy.

(zdsp)