Sezon żeglarski 2013 zakończony!
Dodane przez admin dnia Październik 29 2013 15:45:00
Stowarzyszenie pod Żaglami zakończyło nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie sezon żeglarski 2013r. Uroczystości opuszczenia bandery i wybijania szklanek, towarzyszyły przemowy zaproszonych gości. Sezon żeglarski został zakończony wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i zabawą przy muzyce szanty.
Treść rozszerzona

Jako pierwszy głos zabrał Michał Nitschke, przewodniczący Komisji Szkolenia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.W swojej przemowie zwrócił szczególną uwagę na bardzo dużą aktywność i rozwój środowiska żeglarskiego na terenie Miasta i Gminy Trzemeszno, jednocześnie zapraszając stowarzyszenie do współpracy na rzecz rozwoju turystyki wodnej.

Wśród zaproszonych gości był również Paweł Czudowski, wiceprzewodniczący Komisji Turystyki Żeglarskiej Zarządu Głównego PTTK oraz Komandor Gnieźnieńskiego Klubu PTTK „Horyzont”. Kolega Paweł życzył nam dużo sukcesów w naszej dalszej działalności oraz przekazał proporzec PTTK oraz folder akcji informacyjnej „Bezpieczna woda”. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć gospodarza Przystani Rybackiej Mariana Marcinikaka, który jest zawsze dla nas gościnny.

Na zakończenie części oficjalnej Robert Nawrocki, prezes Stowarzyszenia pod Żaglami podsumował działalność stowarzyszenia w 2013 roku i przedstawił plany na przyszły rok. W uroczystości wzięli udział członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami oraz uczestnicy egzaminu na patent żeglarza, który odbył się tego samego dnia. Organizowany w tym sezonie, przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie, kurs na paten żeglarza jachtowego zakończył się pomyślnym zdaniem egzaminu przez 7 osób. Sezon żeglarski został zakończony wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i zabawą przy muzyce szanty.

(SpŻ)