Rowerami bezpiecznie i zdrowo przez gminę Łubowo!
Dodane przez admin dnia Wrzesień 28 2013 16:15:00
Bezpiecznie i zdrowo przez gminę Łubowo – „Na Rybę”. Pod takim hasłem w sobotnie jesienne przedpołudnie młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Łubowo wzięła udział w V Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo. Celem rajdu była integracja młodzieży szkolnej gminy Łubowo, oraz popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku.
Treść rozszerzona
W V Jesiennym Rajdzie Rowerowym wzięła udział młodzież ze szkół z Łubowa (opiekunowie dyrektor Andrzej Szablewski, Joanna Filipiak), Lednogóry (opiekunowie dyrektor Emilia Dutka, Robert Dutka, Jarosław Łabus), Owieczek (opiekunowie Marcin Bidziński, Anna Stanowska, Joanna Piechocka) oraz Gimnazjum w Łubowie (dyrektor Mirosław Kabaciński, Rafał Frąckowiak).

Wszyscy uczestnicy rajdu punktualnie o godzinie 8.00 wyruszyli ze swoich szkół by dotrzeć na kompleks boisk sportowych Orlik w Lednogórze. Po uroczystym otwarciu rajdu przyszedł czas na konkurencje sportowo – rekreacyjne przygotowane przez Jarosława Łabusa. Uczestnicy mogli się sprawdzić swoje umiejętności w podbijaniu piłki, celności strzałów do bramki, slalomie piłkarskim, chodzeniu na szczudłach, rzucie do kosza, oraz rzut lotką do celu.

Po zmaganiach przyszedł czas na posiłek. Każdy z uczestników mógł skosztować pysznej grochówki. Następnie wszyscy uczestnicy udali się w dalszą trasę, w kierunku Pól Lednickich – pod Bramę-Rybę. Na mecie rajdu w nagrodę za udział, każda ze szkół otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz profesjonalny sprzęt sportowy z rąk prezesa GKS „Piast” Ryszarda Filipiaka. Każdy z uczestników rajdu otrzymał również tabliczkę czekolady. Wszyscy zadowoleni udali się w drogę powrotną do Łubowa.

(or/rf)