Gnieźnianka ponownie w Zarządzie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej!
Dodane przez admin dnia Wrzesień 13 2013 09:00:00
Powiat gnieźnieński ma ponownie swojego przedstawiciela w Zarządzie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Podczas Walnego Zebrania WOT, które odbyło się w Poznaniu, członkowie stowarzyszenia wybrali nowy Zarząd na kolejną 4-letnią kadencję. W gronie członków Zarządu znalazła się Agnieszka Rzempała – Chmielewska, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
Treść rozszerzona
W skład nowego Zarządu WOT-u weszli: prezes Tomasz Wiktor, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, wiceprezes Andrzej Rogoziński, burmistrz Wolsztyna, skarbnik Iwona Duda, kierownik Biura ds. Promocji i Współpracy Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Miasta Kalisza oraz członkowie Zarządu: Agnieszka Rzempała-Chmielewska, Henryk Kuśmirek, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Konina i Jerzy Ptak, członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

- To, że ponownie, decyzją członków Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, znalazłam się w Zarządzie jest dla mnie osobiście olbrzymią nobilitacją i zamierzam maksymalnie wykorzystać możliwość pracy w Zarządzie na rzecz tego miejsca w którym dane jest mi mieszkać i pracować, czyli Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego – podkreśla Agnieszka Rzempała-Chmielewska.

Dalej A. Rzempała Chmielewska przypomina, że Powiat Gnieźnieński jest członkiem WOT-u od 2008 roku. - Poprzez pracę w Zarządzie WOT-u będę chciała żeby nasz region jak najwięcej skorzystał, jak również będę głośno mówić o walorach i atutach naszego powiatu, aby mocno było to akcentowane w działalności WOT-u – zapewnia A. Rzempała-Chmielewska i zaznacza, że specyfiką WOT-u jest fakt, iż tam nie ma osób fizycznych. - Do stowarzyszenia należy obecnie 84 członków, w tym 42 samorządy, 4 stowarzyszenia, 2 muzea, 26 przedsiębiorców, 4 uczelnie wyższe oraz 6 innych podmiotów wyżej nie sklasyfikowanych. To są poważne i potężne instytucje – dodaje.

Stowarzyszenie pod nazwą Wielkopolska Organizacja Turystyczna działa od 1 stycznia 2004 r. Zrzesza przedstawicieli samorządów, branży turystycznej i stowarzyszeń działających w turystyce i kulturze. Do Stowarzyszenia należy obecnie 65 członków, w tym 37 samorządów. Powiat Gnieźnieński jest członkiem WOT od 1 stycznia 2008 roku. Najważniejszym członkiem jest Województwo Wielkopolskie, które przekazuje największe składki na jego działalność. Zadaniem Stowarzyszenia jest dbanie o rozwój turystyki w Wielkopolsce, lobbowanie na rzecz turystyki, m.in. poprzez współpracę z samorządem wojewódzkim i z Polską Organizacją Turystyczną w Warszawie.

Członkami WOT-u z terenu powiatu gnieźnieńskiego są: Powiat Gnieźnieński, Miasto i Gmina Trzemeszno, Hotel Pietrak i firma Media Lokalne, wydawca portalu turystycznego PiastowskaKorona.pl.

Zadowolenia, że w Zarządzie WOT-u ponownie znalazła się reprezentantka powiatu gnieźnieńskiego nie kryje starosta Dariusz Pilak, który uważa, że jest to też docenienie pozycji powiatu gnieźnieńskiego na turystycznej mapie Wielkopolski. - Jest to bardzo dobra decyzja z tego względu, że Wielkopolska Organizacja Turystyczna patrzy szerzej na sprawy, które chcemy propagować w Wielkopolsce, a Gniezno jest silnym ośrodkiem pokazującym swoją rangę i znaczenie, nie tylko jako miasto historyczne. Warto popularyzować Gniezno i powiat gnieźnieński od strony i krajoznawczej, i historycznej, i turystycznej, i wypoczynku, a to wiąże się dla nas, jako mieszkańców powiatu, na pewno z przychodami jeśli chodzi o działalność gospodarczą na naszym terenie związaną z turystyką – mówi Dariusz Pilak.

(kfs)