Kąpielisko i pole campingowe w Kłecku czeka na turystów!
Dodane przez admin dnia Lipiec 20 2014 21:00:00
Piękne słoneczne, wręcz upalne lato zagościło w pełni w naszym regionie. W takie dni najchętniej wybieramy się nad wodę, gdzie łatwiej można „przeżyć” żar lejący się z nieba. Jednak wówczas rodzi się pytanie: gdzie nad tę wodę pojechać? Skorzęcin – atrakcyjnie ale tłumy wczasowiczów, Powidz – podobnie, Borzątew – cicho i spokojnie, ale tam już byliśmy tego lata. Może więc warto wybrać się na plażę do Kłecka?
Treść rozszerzona
Miejsce do kąpieli nad jeziorem Kłeckim, czyli popularny „język” to miejsce dobrze znane miłośnikom wypoczynku nad wodą. Od dwóch lat dodatkowym atutem tego popularnego kąpieliska jest pole campingowe znajdujące się kilkadziesiąt metrów od kłeckiej plaży.

- Nasze kąpielisko jest otwarte od 1 lipca do 31 sierpnia. Mamy dwóch ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących przez siedem dni w tygodniu, od godz. 10.00 do 18.00 – mówi Krzysztof Gronikowski z Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko. - Wypoczywający na naszej plaży mają do dyspozycji tradycyjnie już pomosty, ale też sprzęt wodny w postaci m.in. rowerów wodnych. Ponadto na obrzeżu jeziora są huśtawki i całe zaplecze sanitarne – dodaje i podkreśla, że plaża jest także dodatkowo monitorowana przez funkcjonariuszy policji.

Tuż przy kąpielisku znajduje się również parking o nawierzchni utwardzonej, boisko do siatkówki plażowej i przebieralnia plażowa. Ale pięknie położona plaża, cisza, spokój oraz szum jeziora to nie jedyna zachęta do wypoczynku nad jeziorem Kłeckim. Kilkadziesiąt metrów obok plaży znajduje się bowiem pole campingowe oddane do użytku w 2011 roku. Prowadzi do niego piękna alejka rowerowo-spacerowa, a na samym polu campingowym zbudowano zaplecze sanitarne.

- Nasze biwakowisko jest dostępne dla turystów. Staramy się to miejsce coraz bardziej reklamować i jest możliwość przebywania w tym miejscy, czy to pod namiotem, czy też przyjechać z przyczepą campingową. Biwakowisko jest bowiem wyposażone we wszelkie media, czyli energia, toalety i uwywalki. To minimum użytkowania jest zapewnione – podkreśla K.Gronikowski i dodaje, że teren jest ogrodzony i odpowiednio wyposażony. - Na tym terenie są piękne urokliwe brzozy, które okalają to biwakowisko. Taka kępa brzóz jest też posadzona w centralnym punkcie biwakowiska, gdzie w czasie upałów można trochę w cieniu tych drzew się schronić – dodaje.

Osoby chcące wypoczywać na biwakowisku w Kłecku powinny zgłosić się do kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej - Zbigniewa Pałuczaka albo do Urzędu Miejskiego w Kłecku. - Co ważne, w ramach promocji tego miejsca, pobyt na biwakowisku jest bezpłatny – zaznacza nasz rozmówca.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić miejscowych, ale i przyjezdnych amatorów wypoczynku nad wodą i sportów wodnych do przybycia na kłecki „język”. Znajdziemy tam wszystko to, co jest potrzebne by wypocząć w ciszy, na łonie natury i by nabrać sił do pracy po powrocie z urlopu.

Karol Soberski