„Bezpieczne wakacje nad wodą”
Dodane przez admin dnia Lipiec 16 2013 09:00:00
Stowarzyszenie pod Żaglami otrzymało dotację na realizację projektu „Bezpieczne wakacje nad wodą” w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII, finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Światowid.

Treść rozszerzona
- Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości mieszkańców miasta i gminy Trzemeszno na temat bezpiecznych zachowań nad wodą i popularyzacja tych zachowań w społeczności lokalnej. Poza tym poprzez realizację projektu stowarzyszenie chce przekonać, że woda wcale nie musi być niebezpieczna i zagrażać życiu. A akweny gminy Trzemeszno i nie tylko, mogą służyć do aktywnego wypoczynku na różne sposoby np. kąpiel, pływanie kajakiem, żaglówką, rowerem wodnym i innym sprzętem wodnym. Celem projektu jest rozwój turystyki wodnej i turystyki aktywnej, jako ciekawej i bezpiecznej formy spędzania czasu wolnego – mówi Robert Nawrocki, prezes Stowarzyszenia pod Żaglami.

Stowarzyszenie pod Żaglami serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i gminy Trzemeszno do wzięcia udziału w zajęciach. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby dorosłe i młodzież od 14 roku życia za zgodą opiekuna prawnego. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia mają charakter praktyczny i odbywać się będą w miesiącach lipiec-sierpień nad Jeziorem Popielewskim oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Trzemesznie. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia można przesłać mailowo na adres biuro@stowarzyszeniepodzaglami.pl lub telefoniczne pod numerem 664 065 123.

Więcej informacji na stronie www.stowarzyszeniepodzaglami.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

(or)