Rodzinnie pod żaglami
Dodane przez admin dnia Czerwiec 26 2013 15:00:00
Nad Jeziorem Popielewskim odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie pod Żaglami oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie. Na szczęście pogoda dopisała i podczas festynu świeciło słońce i wiał lekki wiatr, umożliwiający przyjemną żeglugę na żaglówkach, kajakach i rowerach wodnych. W trakcie festynu uczestnicy mogli zobaczyć pierwsze regaty żeglarskie, które odbyły się na Jeziorze Popielewskim.
Treść rozszerzona
W regatach wzięli udział członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami oraz członkowie Gnieźnieńskiego Klubu Turystyki Wodnej PTTK „Horyzont". Ponadto mieszkańcy miasta i gminy Trzemeszno mogli sprawdzić swoich sił w regatach kajakarskich, które wzbudziły wiele emocji i zabawy wśród uczestników.

Najmłodsi skorzystali z atrakcji przyozdobienia swoich twarzy postaciami z bajek i różnymi wzorami. Nad bezpieczeństwem w trakcie festynu czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie, która zaprezentowała na wodzie akcję ratowania człowieka za burtą oraz policjanci z Komisariatu Policji z Trzemeszna, którzy prezentowali ogólnopolski program „Bezpieczna woda”.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie zaprezentował pokaz jazdy na nartach wodnych i desce, który wzbudził duże zainteresowanie wśród osób przybyłych na festyn. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również rejsy rodzinne na łodziach żeglarskich.

Festyn rodzinny zaszczycił swoją obecnością specjalny gość Jerzy Kuliński - kapitan jachtowy i motorowodny, autor locji żeglarskich Bałtyku i Morza Północnego oraz stały współpracownik miesięcznika „Żagle”, budowniczy i armator pięciu kolejnych jachtów „Milagro”. Gościliśmy również ks. Piotra Kotowskiego – proboszcza trzemeszeńskiej parafii, który życzył wszystkim sympatykom sportów wodnych udanego sezonu żeglarskiego i pomyślnych wiatrów.

Festyn nie odbyłby się bez wsparcia sponsorów. Nagrody dla zwycięzców regat żeglarskich i kajakarskich przygotowali wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie, których prace można było podziwiać na przygotowanym przez nich stoisku.

Robert Nawrocki
Stowarzyszenie pod Żaglami
www.stowarzyszeniepodzaglami.pl