Powiat gnieźnieński na Starym Rynku w Poznaniu
Dodane przez admin dnia Czerwiec 19 2013 12:30:00
Już po raz kolejny mieszkańcy Poznania oraz turyści odwiedzający tamtejszy Stary Rynek mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Powiatu Gnieźnieńskiego. W ramach współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, stoisko promocyjne naszego regionu zostało ustawione przy poznańskim Centrum Informacji Turystycznej.
Treść rozszerzona
Słoneczna pogoda oraz wiosenne temperatury zachęcały do spacerów, to też od samego rana przy CIM-ie pojawiali się pierwsi zainteresowani. Atrakcyjnie przygotowane stoisko z hasłem ‘Powiat Gniezno - Tu powstała Polska’ przyciągnęło m.in. kilka grup turystów z Niemiec, z których spora część planowała lub już odbyła wycieczkę do Gniezna i na Ostrów Lednicki. Ponadto informacji o walorach Powiatu Gnieźnieńskiego zaczerpnęły także osoby z Francji czy Wielkiej Brytanii.

Tradycyjnie, największe zainteresowanie wśród obcokrajowców wzbudzały szlagierowe atrakcje Powiatu, jak Katedra czy Muzeum Początków Państwa Polskiego, a pytania dotyczyły przede wszystkim godzin otwarcia tych obiektów, możliwości skorzystania z usług obcojęzycznego przewodnika itd.

Cyklicznie ponawiane na terenie miasta Poznania akcje promocyjne, mają także na celu przyciągnięcie do I stolicy samych jego mieszkańców. W tym roku, odwiedzający stoisko Powiatu poznaniacy, największe zainteresowanie wykazywali nowo powstającymi na naszym terenie szlakami rowerowymi, a także możliwością przejażdżki Gnieźnieńską Koleją Wąskotorową. Sporo pytań dotyczyło także zmian jakie zaszły w ostatnim czasie na Szlaku Piastowskim.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że zainteresowanie jakie okazały osoby odwiedzające Stary Rynek w Poznaniu przełoży się także na ilość turystów w powiecie gnieźnieńskim.

(sp)