„Śladami Starej Baśni” do... Jankowa Dolnego
Dodane przez admin dnia Maj 19 2013 21:00:00
Ponad 150 osób wzięło udział w XX Rajdzie Turystycznym „Śladami Starej Baśni”. Tegoroczny Rajd poświęcony był w całości gościnnej miejscowości Jankowo Dolne. Organizatorzy zrezygnowali z konkursu polegającego na czytaniu losowo wybranych fragmentów „Starej Baśni”. Nie zabrakło natomiast konkursów.
Treść rozszerzona
Na mecie przeprowadzono dwa konkursy: z wiedzy o Jankowie Dolnym i sprawnościowy, polegający na wytwarzaniu tzw. „kaczek” na wodzie przez odpowiednio rzucane kamyczki (przygotowane wcześniej przez organizatorów). Ponadto odbył się konkurs wiedzy o I LO w Gnieźnie, związany z jego 150-leciem.

Konkurs wiedzy o Jankowie Dolnym wygrała Anna Tubacka z I LO Gniezno, przed Marcelem Sobeckim ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie i Klaudią Brauzą z I LO Gniezno. Konkurs „puszczanie kaczek”: I m. Michał Stachowiak, II m: Kasia Bartosiewicz, III m: Patryk Jaske i IV m: Zuzanna Ślachta. Z kolei konkurs na temat 150-lecia I LO w Gnieźnie wygrała Marianna Waligórska. Drugie miejsca zajęła Oliwia Bernaciak, a trzecie - Adrianna Olszak.

- Prócz młodzieży szkolnej w Rajdzie udział wzięli również seniorzy z Koła Kolejowego w Gnieźnie i GUTW-u. Dopisali również rowerzyści na trasie prowadzonej przez Kasię Drygała i Krzycha Kaźmierskiego. Trasą pieszą opiekowali się Tomek Wilkosz i Marek Wojciechowski. Zapraszamy znów za rok! - mówi Tadeusz Gajda, kierownik Rajdu.

(or/tg)