Semafor świetlny, semafor kształtowy, zwrotnica oraz obrotnica prawie gotowe...
Dodane przez admin dnia Maja 13 2013 23:00:00
Dni Pary już za kilka dni, a grupa projektowa „Para - buch, koła - w ruch” z II LO w Gnieźnie intensywnie pracuje. Z zakasanymi rękawami i pełni zdeterminowania dążą do osiągnięcia założonego celu. Kończą właśnie budowę maszyn do parku technologicznego: semafor świetlny, semafor kształtowy, zwrotnicę oraz obrotnicę. Pokażą je na Dniach Pary w gnieźnieńskiej parowozowni głównie z myślą o młodszym pokoleniu.
Treść rozszerzona
Założyli, że dotykając, wciskając guziki, pociągając za wajchę, czyli w praktyczny, zabawowy sposób najlepiej można poznać zasady fizyki i działanie tych urządzeń kolejowych. Atrakcją będzie też stół interaktywny z zadaniami sprawdzającymi wiedzę na temat kolejnictwa oraz matematyki i fizyki. Wystawę ze zdjęciami i historią parowozowni wzbogacą eksponaty użyczone przez gnieźnieńskich pasjonatów kolejnictwa.

Aby dodatkowo zachęcić zwiedzających do zainteresowania obiektem licealiści organizują konkurs plastyczny dla najmłodszych, sprawdzą też wiadomości trochę starszych. Choć czas goni, grupa nie ustaje w staraniach, aby jak najlepiej przygotować swoje wystąpienie. Odwiedźcie ich w parowozowni (wejście od ul. Składowej) w dniach 15-19 maja!

Aleksandra Szczepaniak