„Para – buch, koła – w ruch!”
Dodane przez admin dnia Kwiecień 22 2013 21:00:00
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego biorą udział w drugiej edycji projektu „e-Szkoła Wielkopolska”. Jedną z grup tworzą najmłodsi uczniowie klas politechnicznych. Grupa projektowa składa się z dwunastu bardzo zdeterminowanych osób, które z wszelkich sił pragną uzyskać postawiony sobie cel.
Treść rozszerzona


Uczniowie zamierzają ocalić gnieźnieńską parowozownię od zapomnienia . Ich głównym celem jest stworzenie na jej terenie interaktywnego parku technologicznego i muzeum kolei parowej. Chcą również, aby młode pokolenie zainteresowało się koleją, szczególnie parową. Każdy gnieźnianin powinien posiadać chociażby podstawową wiedzę na temat historii parowozowni, która znajduje się w jego rodzinnym mieście. Przybliżenie tychże wiadomości również będzie możliwe.

„Młode umysły ścisłe” zamierzają także zbudować urządzenia dotyczące kolei. Każdy chętny będzie miał możliwość zobaczenia z bliskiej perspektywy jak one działają. Efekty całej pracy będzie można obejrzeć w maju podczas Dni Pary w Gnieźnie.

Aby zdobyć wiele cennych informacji, uczestnicy wertują każde możliwe źródło. Czytają tematyczne książki, przeglądają strony internetowe o kolei, zadają pytania osobom, które są z tym tematem związane, a co najważniejsze – uczestniczą w wycieczkach poznawczych, m.in. odwiedzili już gnieźnieńską parowozownię oraz jakże piękny „dom parowozów” w Wolsztynie.

Obecnie grupa zbiera fundusze i materiały potrzebne do wykonania semafora, sygnałów świetlnych i zwrotnicy. Ma też nadzieję pozyskać wykonawcę obrotnicy. Brzmi ciekawie? Dowiedzcie się Państwo więcej na stronie www. eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/liceum2-gniezno/para_buch_kola_w_ruch/

Równolegle trwają przygotowania do wystawy. Jeśli macie Państwo w domu przedmioty, które mogą stać się wartościowymi eksponatami – zespół chętnie skorzysta z pomocy! Bezpośredni kontakt z grupą pod adresem: projekt.parabuch@wp.pl

Anna Kurzeja