Nie ma jak Lednica i Gniezno...
Dodane przez admin dnia Kwiecień 16 2013 12:00:00
W niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 12.45 w TVP 1 będzie można zobaczyć Ostrów Lednicki i Gniezno w serialu podróżniczym pn. „Nie ma jak Polska”. Dwunastego kwietnia na terenie powiatu gnieźnieńskiego przebywała ekipa telewizyjna, która wykonała zdjęcia do odcinka wielkopolskiego.
Treść rozszerzona


Powiat gnieźnieński, jako członek Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, po raz drugi zdecydował się wziąć udział w ogólnopolskiej telewizyjnej kampanii promocyjnej pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej. W ubiegłym roku w odcinku poświęconym Wielkopolsce, zaprezentowane było m.in. Wzgórze Lecha z Katedrą i Drzwiami Gnieźnieńskimi. W tym roku obok Konina, Turku, Śremu i Nowego Tomyśla, będzie można zobaczyć Ostrów Lednicki i Gniezno. To na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy krzyżują się drogi prezenterów programu, Macieja Orłosia i Anny Karny, którzy wspólnie dalej udają się jeszcze do Gniezna.

Przypomnijmy, że każdy z odcinków serialu jest kręcony w tej samej konwencji. Prowadzący, na początku każdego odcinka ustalają, które z nich ma coś ciekawego do pokazania w danym regionie i jakim szlakiem zamierzają podążyć. Tym samym prezentowane są dwa róże szlaki, z dwóch punktów widzenia. Dodatkową atrakcję stanowi element rywalizacji, albowiem prowadzący startują w dyscyplinie na „najbardziej niekonwencjonalne pokazanie atrakcji turystycznych”. O tym, który z nich jest lepszy w swej roli decydują w głosowaniu sms-owym widzowie. Przegrany musi wykonać wyznaczone wcześniej nietypowe zadanie. Co ciekawe, tym razem to nietypowe zadanie będzie dotyczyć Gniezna.

Obejrzyj ubiegłoroczny odcinek „Nie ma jak Polska” z udziałem powiatu gnieźnieńskiego – kliknij tutaj

(m/n)

Na ten temat:
„Nie ma jak Polska” - Wielkopolska
Gniezno na małym ekranie w Polsce i… za oceanem