Rodzinna niedziela w Muzeum
Dodane przez admin dnia Kwiecień 07 2013 14:00:00
Wiosenny nastrój zawitał dzisiaj do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Odbyła się tu „Rodzinna niedziela” organizowana w ramach zamknięcia wystawy fotografii kościołów we Francji i Anglii - zarówno tych gotyckich jak i romańskich - autorstwa prof. Zygmunta Świechowskiego. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.
Treść rozszerzona
Po raz kolejny w ofercie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie pojawiła się propozycja spędzenia czasu w rodzinnym gronie przy niedzielnym zwiedzaniu wystaw. Dzisiaj po raz ostatni można było oglądać wystawę fotografii „Kościoły romańskie Francji i Katedry Gotyckie Anglii w obiektywie Zygmunta Świechowskiego”.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Największa atrakcją było dla nich niewątpliwie wcielenie się w… kolumny i tworzenie różnych układów z nimi związanych. - Rodzinna niedziela jest organizowana z tytułu pożegnania wystawy czasowej. Jest to wystawa fotografii Zygmunta Świechowskiego, który zajmuje się architekturą średniowiecza. Na wystawie można zobaczyć fotografie architektury romańskiej Francji i gotyckiej Anglii - mówi Magdalena Robaszkiewicz z Muzeum Początków Państwa Polskiego.

- Jeśli chodzi o warsztaty, są one poświęcone architekturze. Organizujemy wiele konkursów dla dzieci, związanych z fotografiami przedstawionymi na wystawie. Drugim etapem będzie przygotowanie głowicy kolumny, natomiast na samym końcu będziemy się bawić w żywą architekturę, czyli tworzenie układów kolumn. Jest to świetny sposób na to, aby zobrazować dzieciom bardzo trudne pojęcia architektoniczne - zaznacza.

Najbliższe takie rodzinne spotkanie odbędzie się 18 maja podczas Nocy Muzeów.

Łukasz Gądek