Drużyna II LO najlepiej zna Pojezierze Gnieźnieńskie!
Dodane przez admin dnia Marzec 21 2013 15:00:00
Za nami już szósta edycja Powiatowego Konkursu o Pojezierzu Gnieźnieńskim. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w ramach projektu „Przyjazna Szkoła” w 2008 roku i na stałe wpisała się w kalendarz konkursów organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące. Najlepszą okazała się drużyna II LO w składzie: Jędrzej Strzyżewski, Wojciech Nowak i Agata Grzegorzewska.
Treść rozszerzona
W tym roku w rywalizacji brały udział następujące szkoły: I LO, II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 4, ZSEO, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom, Gimnazjum w Szczytnikach Duchownych.

Trzyosobowe zespoły miały na wykonanie zadania 5 minut. Ich prace oceniało jury w składzie: nauczycielki geografii z I LO - prof Elżbieta Urbańska i Karolina Nowak - Zamiara, oraz przedstawicielka Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski” - Magdalena Nitecka.

Oto wyniki rywalizacji: 1 miejsce - II LO zespół w składzie: Jędrzej Strzyżewski, Wojciech Nowak, Agata Grzegorzewska; 2 miejsce - I LO zespół w składzie: Mateusz Wojdyło, Jakub Smarzyński, Hubert Jóźwiak; 3 miejsce - Gimnazjum nr 2, zespół w składzie: Piotr Skupiński,
Radosław Frąckowiak, Jakub Tomczyk.

Zwycięska drużyna w nagrodę 9 kwietnia pojedzie na wycieczkę edukacyjną do Warszawy, a pozostali laureaci otrzymali nagrody rzeczowe: plecaki, śpiwory, przewodniki turystyczne, zaproszenia na pizzę do restauracji itp. Wszystkie nagrody oraz słodki poczęstunek zostały ufundowane przez naszych sponsorów.

W organizacji konkursu pomogli m.in. Starostwo Powiatowe, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”, Hotel Pietrak, I LO. Wszystkim sponsorom organizatorzy dziękują za okazane wsparcie a uczestnikom za udział w konkursie.

(m/n)