Co dalej z „Koronacją Królewską”?
Dodane przez admin dnia Marzec 06 2013 18:00:00
Ta impreza co roku ściągała do Gniezna tłumy turystów i przez dwa dni dominowała na Placu Świętego Wojciecha oraz w jego okolicami. „Koronacja Królewska”, bo o niej mowa, największa gnieźnieńska impreza plenerowa w różnej formie organizowana już od 2000 roku, w tym roku może się nie odbyć... Takie przynajmniej nieoficjalne informacje pojawiały się podczas różnych spotkań. Jak jest naprawdę?
Treść rozszerzona
- „Koronacja Królewska” to impreza do której już się przyzwyczailiśmy i impreza, która gromadzi w Gnieźnie rzesze turystów, ludzi zainteresowanych historią – mówi Czesław Kruczek, zastępca prezydenta Gniezna. - Ta dwudniowa impreza odbywa się pod koniec lipca – dodaje.

Dalej wiceprezydent podkreśla, że projekt pod nazwą „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski” w ramach którego organizowano imprezę plenerową „Koronacja Królewska” zakończył się pod względem finansowania i teraz miasto Gniezno sięga po inne środki, by zorganizować tegoroczną edycję „Koronacji Królewskiej”. - Wierzymy, że uda się zorganizować „Koronację Królewską”, imprezę do której gnieźnianie się przyzwyczaili – podkreśla Cz. Kruczek.

- Informacje na temat rozstrzygnięć konkursu związanego z pozyskaniem środków finansowych na „Koronację Królewską” mamy otrzymać najpóźniej do 6 marca. Ale nawet jeżeli by tych środków nie było, a na razie tego pesymistycznego wariantu nie zakładam, to staramy się podtrzymać takie elementy imprezy, które pozwolą zachować kontynuację, tak by w przyszłym roku lepiej się do tego przygotować – przyznaje zastępca prezydenta. - Ale na pewno nie przerwiemy tego, co już stanowi pewną tradycję – dodaje.

6 marca mamy dzisiaj, ale nie udało nam się uzyskać informacji, czy miasto Gniezno pozyskało środki o której wnioskowało.

Do tematu wrócimy.

(kfs)