X Rajd Zimowy dotarł do mety
Dodane przez admin dnia Luty 09 2013 22:45:00
Oddział PTTK Gniezno zorganizował kolejny już, bo 10. Rajd Zimowy z metą w gościnnej parafii ks. proboszcza Konstantego Mrozka na Dalkach. Na dwóch trasach pieszych z os. Grunwaldzkiego i końcówki MPK w Lesie Miejskim wzięło udział ponad 100 uczestników, (głównie młodzież szkolna). Trasy prowadzili Krystian Grajczak z Barbarą Kiełpińską oraz Jurek Wojciak z Radosławem Matyskiem.
Treść rozszerzona
Pogoda tym razem dopisała, a lekki mrozek bez wiatru nie przeszkadzał na tyle, aby na mecie ogrzewać się koksownikiem, tak jak w ubiegłym roku. Młodzi uczestnicy przed dojściem na metę mieli za zadanie wymyślić zabawne „zimowe” nazwisko. I takim okazało się nazwisko „Bałwański” i „Zimowit” zgłoszone przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. Również w „zimowym” konkursie wiedzy przeprowadzonym na mecie uczestników potrafiły „zmrozić” pytania z pogranicza astronomii i klimatologii. Ostatecznie zwyciężył w nim Szymon Skwarek z ZS-G Zdziechowa przed Maciejem Konieczką ze Szczytnik Duchownych i Marcelem Sobeckim ze SP nr 2 w Gnieźnie.

Organizatorzy dziękują: ks proboszczowi, pani Uli i „załodze” za smaczną pomidorową i herbatkę, a Szkole Podstawowej nr 2 z Gniezna za najliczniejszy udział. Dla odmiany zapraszamy na Rajd Wiosenny.

Tadeusz Gajda
Kierownik Rajdu